Kom počeo pobjedom, Grbalj poražen na drugoligaškoj premijeri

Berane bolje od Bokelja, pobjeda Arsenala, remi u Igalu

3283 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Koma slavili su protiv Drezge u gostima 2:1 na startu takmičenja u Drugoj ligi, dok je Grbalj u prvom nastupu u nižem rangu izgubio od Mornara u Baru 1:0.

Drezga je u Spužu povela u 20. minutu golom Sima Goranovića, koji je kasnije pogodio i svoju mrežu za 1:1.

Pobjedu Komu donio je Kristijan Filipović u 54. minutu.

Grbalj je prošle sezone prvi put ispao u drugu ligu, a sudeći po početku, put povratka biće težak. Mornar je slavio golom Nina Vukmarkovića iz penala u šestom minutu.

Iznenađenje su priredili fudbaleri Berana, koji su pobijedili Bokelj u Kotoru 1:0. Bokelj je bio na korak od elitnog ranga, u baražu je izgubio od OFK Titograda nakon penala, da bi na otvaranju sezone ostao bez bodova. Gol odluke postigao je Željko Srećković deset minuta prije kraja.

Arsenal je golovima Hulijana Montenegra u 44. i Ivana Asanovića u 52. minutu pobijedio Ibar u Rožajama.

Jedini remi viđen je u duelu Igala i Jedinstva. Domaćin je poveo golom Mijodraga Koprivice u 43. minutu iz penala, a izjednačio je Vuk Vulević u 53.

Bokelj - Berane 0:1

Drezga - Kom 1:2

Ibar - Arsenal 0:2

Igalo - Jedinstvo 1: 1

Mornar - Grbalj 1:0