Portugal se poigravao sa Hrvatskom, Mbape lansirao Francusku

18936 pregleda 1 komentar(a)

I bez Kristijana Ronalda, Portugal je bio ubjedljiv sa Hrvatskom, poigravao se sa "vatrenima" - 4:1 u prvom kolu grupe 3 A Lige nacija.

U utakmici u kojoj je dominirao od prvog do posljednjeg minuta, Portugal je poveo u finišu poluvremena, sjajnim golom Žoaa Kansela.

Na 2:0 je povisio Diogo Žota u 58. minutu.

Za 3:0 pogodio je Žoao Feliks u 70. minutu.

Hrvatska je preko Bruna Petkovića u 91. minutu smanjila, a ubjedljivu pobjedu Portugala zaokružio je Andre Silva u petom minutu nadoknade.

Francuska je u istoj grupi kao gost slavila u Švedskoj 1:0. Gol odluke upisao je Kilijan Mbape.

U posljednjim trenucima meča Grizman je promašio penal - šutirao je preko gola.

Belgija je lako izašla na kraj sa Danskom u Kopenhagenu 2:0, golovima Denajera u devetom i Mertensa u 77. minutu.

U prvom meču grupe 2, Engleska je u dramatičnom melu slavila na Islandu 1:0.