Crna Gora - Letonija 1:1, Igor Ivanović donio remi u 91. minutu

Crna Gora i Letonija igrali 1:1 u prijateljskom meču, po jakoj kiši i razrovanom terenu na stadionu pod Goricom

65849 pregleda 69 reakcija 43 komentar(a)
Igor Ivanović postiže gol za izjednačenje, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.10.2020. 21:35h
Završeno
19:50h

Kraj. Crna Gora - Letonija 1:1.

Remi je donio Igor Ivanović, na debiju u dresu reprezentacije, golom u 91. minutu.

U meču koji je odigran po jakoj kiši i uništenom terenu, nije mogao da se igra pravu fudbal, ali su momci kojima je selektor Faruk Hadžibegić pružio šansu borbenošću su je opravdali.

Crnu Goru u subotu čeka meč sa Azerbejdžanom, a u utorak sa Luksemburgom u Ligi nacija.

19:47h

1:1, 91 minut - Igor Ivanović. Napadač Budućnosti se dobro snašao pred golom Letonije i sa 7-8 metara pogodio.

19:45h

Ističe vrijeme, još dva minuta, Crna Gora gubi od Letonije 1:0,

19:31h

Prvi pokušaj u drugom dijelu. Centrirao je Bulatović, Šofranac zahvatio loptu glavom, tukao je pored stative...

19:29h

Još 20-ak minuta. Letonija vodi 1:0, a na terenu je šesti debitant - Raičković. U igri je i Bećiraj.

19:14h

Još jedan debitant - Vasko Kalezić na terenu. Ušao i Branislav Janković. Izašli su Hočko i Vujnović.

19:12h

Napada Crna Gora, kiša je oslabila, a Vujnović poslao loptu daleko od gola... Letonija vodi 1:0.

19:08h

Još jedna velika šansa za goste. Gutkovskis je imao otvoren put ka golu, ali je loše kontrolisao loptu po lošem terenu. Petković je intervenisao...

19:03h

Počelo je 2. poluvrijeme.

18:46h

Letonija vodi 1:0 u Podgorici u utakmici koja ne može mnogo toga da ponudi.

Kiša je natopila teren, igre nema, a gosti su iz prekida pogodili nakon kornera.

18:37h

38. minut - umalo 0:2, sjajna inrtervencija Petkovića. Gutkovskis je bio u ziceru, nakon gužve u šesnaestercu, a golman i kapiten istrčao i briljantno intervenisao.

18:28h

Kiša ne staje, pravog fudbala nema, lopta često ostane u travi i ne može da se kontroliše.

Prekidi su najveća šansa, a Letonci su jednu iskoristili.

18:25h

26. minut - 0:1, vodi Letonija u Podgorici. Gol Tarasovsa nakon kornera.

18:15h

Crna Gora napada i zato je polovina terena na kojoj se Letonija brani već oštećena, uslovi za igru su na ivici regularnosti.

18:10h

11. minut - Adžić je bio blizu gola. Dobar šut glavom, nakon ubacivanja Marka Jankovića - zamalo pored desne stative.

18:02h

Prvi pokušaj na utakmici - Šaleta Kordić je tukao sa 20-ak metara, golman Letonije siguran.

18:00h

Počeo je meč.

17:54h

Kapiten na večerašnjoj utakmici je Danijel Petković.

17:48h

Jaka kiša pada u Podgorici, uslovi za igru su loši, a i teren stadiona pod Goricom biće na velikom testu.

16:41h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore od 18 sati igra sa Letonijom prijateljski meč u Podgorici.

Večerašnji duel je klasični prijateljski, jer dolazi uoči dva važna takmičarska, sa Azerbejdžanom u subotu i Luksemburgom u utorak, u okviru C Lige nacija.

Sastav nacionalnog tima je neobičan, ali i očekivan - čak šest igrača iz klubova domaće lige je u prvih 11.