Bez golova u dva derbija, Danci silni na Islandu

Poljska - Italija 0:0, Francuska - Portugal 0:0

3933 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Francuske i Portugala nakon meča, Foto: Reuters

Super-meč između Francuske i Portugala, aktuelnog svjetskog i evropskog prvaka, u grupi 3 A Lige nacija završen je neočekivanim rezultatom.

Izjednačen meč, dobrog tempa, sa dosta uzbuđenja nije donio golove, iako su na jednoj strani bili Mbape, Grizman, Žiru... a na drugoj Ronaldo, Žoao Feliks.

Obje ekipe sada imaju po sedam bodova, Hrvatska je osvojila tri, a Švedska je na nuli.

Golova nije bilo ni u duelu Poljska - Italija u okviru grupe 1.

Zanimljiva situacija je na tabeli nakon tri meća - Italija ima pet, Poljska i Holandija po četiri, a BiH dva boda.

U večernjem programu Lige A golova je bilo samo na Islandu, gdje je Danska bila ubjedljiva 3:0.

Sigurjonsen je u posljednjem minutu prvog poluvremena postigao autogol, a u nastavku su pogađali Eriksen i Skov.

U grupi 1, Engleska ima sedam, Belgija šest, Danska četiri boda, dok je Island bez bodova.