Argentina osvojila La Paz na preko 3.500 metara nadmorske visine

Argentinci preokretom slavili u Boliviji sa 2:1, golovima Lautara Martinesa i Hoakina Koree

8931 pregleda 0 komentar(a)

Argentina je pobijedila Boliviju u gostima sa 2:1 i ostvarila drugu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama za Mundijal.

Prije četiri dana, Leo Mesi i društvo kod kuće su savladali Ekvador sa 1:0.

Mnogo su se pribojavali izabrani Lionela Skalonija gostovanja u Boloviji, ali ne zbog kvaliteta domaćina koliko uslova u kojima se igrao meč - u La Pazu, na 3.600 metara nadoreske visine, gdje je vazduh toliko razrijeđen da fudbaleri teško dišu.

Trebalo je "gaučosima" dosta vremena da se priviknu, a domaći su poveli u 24. minutu golom Martinsa Morena.

Izjednačio je napadač Intera Lautaro Martines u posljednjim trenucima prvog poluveremena, prilično srećnim golom.

Lautaro je bio asistent kod pobjedonosnog gola Argentinaca, koji je u 79. minutu postigao napadač Lacija Hoakin Korea.

Argentinci su u seriji od osam mečeva bez poraza, računajući i prijateljske duele i ne bi trebalo da imaju problema da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo u Kataru, iako dueli sa najjačim južnoameričkim selekcijama tek dolaze -