Veče derbija u A Ligi nacija, pogledajte sve golove: Mbape i Grizman pokorili Maksimir

Danska iznenadila Englesku i slavila 1:0 na Vembliju, golom Eriksena iz penala. Poljaci bez problema protiv desetorice Bosanaca

12788 pregleda 22 reakcija 0 komentar(a)

Šest mečeva 4. kola A Lige nacija igrano je večeras, među njima i nekoliko velikih derbija.

Hrvatska i Francuska sastale su se na Maksimiru u reprizi finala Svjetskog prvenstva 2018. - ponovo su slavili "trikolori", ovoga puta 2:1 golovima najvećih zvijezda Antoana Grizmana i Kilijana Mbapea.

Francuzi su krenuli jako i poveli već u 8. minutu - Grizman je nakon odbijene lopte zakucao loptu ispod prečke gola Dominika Livakovića.

Izjednačio je sjajni Nikola Vlašić, vezista moskovskog CSKA, na dodavanje Josipa Brekala u 65. minutu.

Pobjedu Francuzima donio je Kilijan Mbape, nakon "leteće" akcije u 79. minutu - duga lopta Pogbe, asistencija Dinja i realizacija napadača Pari Sen Žermena.

Portugalcima nije trebao Kristijano Ronaldo da napune mrežu Švedske - 3:0 u Lisabonu,

Bez "izolovanog" napadača Juventusa domaći su došli u vođstvo preko Bernarda Silve u 21. minutu. Asistirao mu je Diogo Žota.

Žota je obilježio duel na "Žoze Alvaladeu", pošto je postigao dva preostala gola za Portugalce.

U 44. minutu pogodio je na dodavanje Kansela.

Napadač Liverpula stavio je tačku u 72. minutu.

Portugalci i Francuzi imaju po 10 bodova na vrhu grupe 3 i čeka ih velika borba za 1. mjesto i plasman u plej-of. Čeka ih i međusobni sudar u Portugalu.

Hrvatska se sa tri boda bori da ne ispane, ali najbliža B Ligi nacija je Švedska, koja je još na nuli.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Italija i Holandija remizirali su u Bergamu - 1:1.

"Azuri" su poveli u 16. minutu golom ofanzivca Rome Lorenca Pelegrinija.

Izjednačio je vezista Mančester junajteda Doni van de Bek u 25.

Ostalo je više od sat do kraja, ali nije bilo golova.

U istoj grupi, Poljska je u Vroclavu savladala Bosnu i Hercegovinu sa 3:0 i približila je B Ligi nacija.

Bosanci su već od 15. minuta igrali sa desetoricom, jer je defanzivac Malmea Anel Ahmedhodžić dobio direktan crveni karton pošto je kao posljednji igrač odbrane srušio Levandovskog.

Ekipa Dušana Bajevića držala se sa igračem manje sve do finaša prvog dijela, a onda je za pet minuta primila dva gola.

Levandovski je u 40. minutu doveo Poljake u vođstvo.

Vezista Sampdorije Lineti je u 45. povisio na 2:0.

Levandovski je u 51. minutu dao svoj drugi gol, a treći na meču.

Poljska je u grupi 1 prva sa sedam bodova, Italijani imaju šest, Holanđani pet, dok Bosance, koji imaju dva, samo još teorija drži u A Ligu nacija. Jasno je da će se "zmajervi" preseliti u niži rang.

Englezi su neočekivano izgubili na "Vembliju" od Danske - 1:0.

Presudilo je isključenje Harija Megvajera, defanzivca Mančester junajteda, koji je u 32. minutu dobio drugi žuti karton nakon faula na centru terena.

Brojčanu prednost gosti su iskoristili već tri minuta kasnije - penal je skrivio Voker, a Eriksen bio siguran sa bijele tačke.

Poraz Engleske iskoristila je Belgija, koja je pobjedom na Islandu (2:1) preuzela kontrolu u grupi 2.

Belgijanci su poveli golom Lukakuka iz penala u 9. minutu.

Već u 11, izjednačio je Birkir Savarson.

A onda je Lukaku iz novog penala, koji je sam izborio, vratio "crvenim đavolima" vođstvo, već u prvom poluvremenu.

Belgija dva kola prije kraja ima devet bodova, najbliža je plasmanu u plej-of, ali ne odustaju ni Englezi i Francuzi, koji imaju po sedam.

Posljednjeplasirani Island je bez bodova i teoretski je ispao u B Ligu nacija.