Razorna napadačka moć Bajerna, Liverpul srećan u Amsterdamu, Lukaku za blijedi remi Intera

Pobjede Sitija i Olimpijakosa

26983 pregleda 8 komentar(a)
Koman postiže gol za Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.10.2020. 23:07h

Tamo gdje je stao prošle sezone, Bajern je nastavio - u žestokom ritmu šampion Evrope je pobijedio Atletiko 4:0 u Minhenu.

"Najbolja odbrana Evrope", kako je defanzivu Atletika nazvao Hansi Flik, bila je nemoćna protiv razorne napadačke moći Bavaraca.

Robert Levandovski se nije upisao, ali je Kingsli Koman postigao dva gola. Najljepši je djelo Korentana Tolisoa, koji je sa 30 metara poslao loptu pod prečku.

Stefan Savić je igrao cijeli meč za goste.

Atalanta je, takođe, postigla četiri gola, protiv Mitjilanda u Danskoj.

Liverpul je uz mnogo sreće slavio u Amsterdamu, augolom Taljafika. Ajaks je imao mnogo šansi, dobro je branio Adrijan, Fabinjo zaustavio loptu na gol-liniji, a Klasen pogodio stativu.

Inter je vodio protiv Menhengladbaha, a osvojio bod drugim golom Lukakua u 90. minutu.

Grupa A

SALCBURG - LOKOMOTIVA 2:2 kraj

Sobolšai 45, Junuzović 50. - Eder 19, Lisakovič 75.

BAJERN - ATLETIKO M. 4:0 kraj

Koman 28, 72, Gorecka 41, Toliso 66.

Grupa B

REAL M - ŠAHTJOR 2:3 kraj

Modrić 54, Vinisijus Žunior 59. - Tete 29, Varan 33. (autogol), Solomon 42.

INTER - BORUSIJA M 2:2 kraj

Lukaku 49, 90+1. - Bensebaini 63. (penal), Hofman 85.

Grupa C

MANČESTER SITI - PORTO 3:1 kraj

Aguero 20. (penal), Gundogan 65, Feran Tores 73. - Luis Dijas 14.

OLIMPIJAKOS - MARSEJ 1:0 kraj

Koka 90+1.

Grupa D

AJAKS - LIVERPUL 0:1 kraj

Taljafiko 35. (autogol)

MITJILAND - ATALANTA 0:4 kraj

Zapata 26, Papu Gomes 36, Murijel 42, Mirančuk 89.

Tok mečeva

90. minut - Inter je izjednačio. Korner Kolarova, na drugoj stativi je bio Lukaku - 2:2.

85. minut - šok za Inter, 2:1 za Menhengladbah. Jonas Hofman je izašao sam na Handanovića, nakon sjajnog dodavanja Nojhausa, i poslao mu loptu kroz noge.

73. minut - Siti ide na bezbjednih 3:1 protiv Porta, golom Ferana Toresa.

72. minut - 4:0 za Bajern, potop Atletika. Koman drugi put. Varao je Felipea dva puta prije nego je prevario Oblaka.

66. minut - Bajern vodi protiv Atletika 3:0. Korentan Toliso - bomba sa skoro 30 metara pod prečku.

65. minut - Mančester siti je preokrenuo protiv Porta - 2:1, Ilkaj Gundogan iz slobodnog udarca.

Ajaks opet blizu izjednačenja protiv Liverpula - Klasen je pogodio stativu.

63. minut - Inter - Menhengladbah 1:1. Vidal je skrivio penal, faulom nad Tiramom, a Bensabaini pogodio sa bijele tačke.

49. minut - Inter vodi protiv Menhengladbaha. Dugo je trajala akcija, na kraju je Romelu Lukaku iz peterca poslao loptu u gol.

Ajaks je imao sjajnu šansu za izjednačenje protiv Liverpula - gol je spasao Fabinjo.

42. minut - Atalanta je osigurala pobjedu nad Mitjilandom - 3:0, Murijel.

41. minut - Bajern nastavlja da gazi u Evropi, 2:0 protiv Atletika. Leon Gorecka.

36. minut - Atalanta vodi 2:0 u Danskoj. Papu Gomes je strijelac - projektil sa 20 metara od prečke.

35. minut - vodi Liverpul protiv Ajaksa, autogolom Taljafika.

28. minut - Kingsli Koman je postigao gol za titulu, a večeras i prvi pogodak za Bajern u novoj sezoni - 1:0 protiv Atletika.

Asistencija Kimiha, očajna reakcija Tripijea...

26. minut - Atalanta vodi na gostovanju Mitjilandu, golom Duvana Zapate.

U Minhenu, blizu gola bio je Niklas Zile - stativa je sačuvala Atletiko. Oblak je zatim sjajno zaustavio šut Tolisoa.

20. minut - Mančester siti - Porto 1:1. Pepe je oborio Sterlinga, konsultovao se VAR i potvrdio odluku sudije - penal, koji je u gol pretvorio Kun Aguero.

To je njegov prvi gol još od marta, a 421. u karijeri.

14. minut - Porto vodi protiv Mančester sitija, golom Luisa Dijasa. Sjajan prodor i precizan udarac Kolumbijca.

U derbiju u Minhenu igraju Bajern i Atletiko. Biće to jak test za šampiona, protiv ekipe za koju trener Hansi Flik kaže da ima najbolju odbranu u Evropi.

U startnoj postavi Atletika je Stefan Savić.

Liverpul će biti na testu u Amsterdamu, protiv uvijek poletnog Ajaksa.

U prvim mečevima večerašnjeg programa, Šahtjor je iznenadio Real 3:2, a Salcburg i Lokomotiva igrali su 2:2.