Majstorija Antonija, "čekićari" zaustavili Siti

Vest Hem - Mančester siti igrali 1:1, u prvom subotnjem meču 6. kola Premijer lige

3461 pregleda 0 komentar(a)
Antonio postiže gol protiv Sitija sjajnim udarcem preko glave, Foto: Reuters

Vest Hem i Mančester siti remizrali su na Olimpijskom stadionu u Londonu (1:1) u drugom meču 6. kola Premijer lige.

Siti, jedan od favorita za titulu, nastavio je s promjenjivim igrama, pa nakon pet odigranih mečeva ima samo dvije pobjede, uz dva remija i poraz.

Vest Hem je poveo fantastičnim golom Antonija u 18. minutu - 30-godišnji napadač poslao je loptu u mrežu Edersona fantastičnim udarcem preko glave.

Siti nije napravio ništa konkretno u napadu u prvom poluvremenu, ali je izjednačio u sedmom minutu nastavka, golom igrača koji je ušao nakon pauze - Foden je ubacio loptu u mrežu nakon dobrog prodora i povratne lopte Kansela.

Gvardiola je potom ubacio De Brujnea, gosti jesu napravili pritisak, ali osim dobre šanse Sterlinga u finišu nisu napravili puno pred golom čvrstog tima Dejvida Mojesa.

Na drugoj strani, Fornals je traljavim pokušajem loba upropastio jedinu šansu Vest Hema.

"Čekićari" su osvojili isti broj bodova kao njihov današnji rival (osam), uz utakmicu više - imaju po dvije pobjede, remija i poraza.