Real u finišu izbjegao nokaut, Žoao Feliks lansirao Atletiko, Siti ubjedljiv na Velodromu

Bajern slavio u Moskvi, Šahtjor - Inter 0:0

31013 pregleda 1 komentar(a)
Tiram daje prvi gol za Borusiju protiv Reala, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.10.2020. 23:00h

Real je bio u nokdaunu, izgubljen u Menhengladbahu, ali je u finišu izbjegao drugi uzastopni poraz - 2:2.

Borusija je vodila 2:0 do 87. minuta, golovima Markusa Tirama, da bi Benzema i Kazemiro donijeli bod gostima.

Žoao Feliks je donio pobjedu Atletiku nad Salcburgom 3:2. "Kolćonerosi" su poveli, rival prokrenuo, a mladi Portugalac sa dva gola spriječio iznenađenje.

Liverpul je slavio 2:0 protiv Mitjilanda u neubjedljivom izdanju, koje će se pamtiti po golu Dioga Žote - bio je 10.000 pogodak u istoriji kluba sa Enfilda.

Siti je bio ubjedljiv protiv Olimpika u Marseju, dok je Atalanta od 0:2 došla do 2:2 protiv Ajaksa.

Grupa A

Lokomotiva Moskva - Bajern 1:2 kraj

Mirančuk 70. - Gorecka 13, Kimih 79.

Atletiko Madrid - Salcburg 3:2 kraj

Ljorente 29, Žoao Feliks 52,85. - Sobolšai 40, Beriša 47.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Grupa B

Šahtjor - Inter 0:0 kraj

Borusija Menhengladbah - Real Madrid 2:2 kraj

Tiram 33,59. - Benzema 87, Kazemiro 90+2.

Grupa C

Porto - Olimpijakos 2:0 kraj

Vijeira 11, Oliveira 85.

Olimpik Marsej - Mančester siti 0:3 kraj

Feran Tores 18, Gundogan 76, Sterling 81.

Grupa D

Atalanta - Ajaks 2:2

Zapata 54,60. - Tadić 30. (penal), Traore 38.

Liverpul - Mitjiland 2:0 kraj

Žota 55, Salah 90+3. (penal)

Tok mečeva

90+3. minut - bilo je vremena za Real, 2:2 protiv Borusije. Kazemiro nakon asistencije upisuje i gol.

87. minut - Benzema je vratio nadu Realu u Menhengladbahu - 2:1. Ima li vremena...

85. minut - Atletiko vodi, sjajan preokret protiv Salcburga. Žoao Feliks drugi put.

81. minut - 3:0 za Siti. Sterling pogađa nakon Toresa i Gundogana.

76. minut - Siti ovjerava pobjedu u Marseju, 2:0 protiv Olimpika. Gundogan.

60. minut - Atalanta od 0:2 do 2:2 protiv Ajaksa. Drugi gol sjajnog Kolumbijca Zapate.

Kurtoa je sačuvao Real u životu, sjajno je zaustavio šut Plee.

59. minut - Real u nokdaunu. Borusija vodi 2:0, drugim golom Markusa Tirama. Dva puta je Mendi držao u regularnim pozicijama igrače domaćeg tima.

55. minut - gol i na Enfildu - Liverpul je poveo protiv Mitjilanda, golom Dioga Žote.

54. minut - Atalanta - Ajaks 1:2, smanjio je Duvan Zapata, na centaršut Papua Gomesa.

52. minut - brzo se oporavio Atletiko - 2:2 protiv Salcburga. Žoao Feliks.

47. minut - šok za Atletiko, Salcburg vodi 2:1, golom mladog njemačkog reprezentativca Mergima Beriše, nakon brze i efektne akcije.

40. minut - Salcburg je izjednačio protiv Atletika. Gol je postigao talentovani Mađar Dominik Solobšai.

38. minut - Ajaks ima velikih 2:0 u Bergamu. Nakon Tadića, pogodio je Traore.

33. minut - Borusija Menhengladbah vodi protiv Reala. Sjajna akcija, divniu asistenciju upisao je Alasane Plea, a Markus Tiram efektno pogodio.

30. minut - Ajaks je poveo u Bergamu, golom Dušana Tadića iz penala.

29. minut - Atletiko poveo protiv Salcburga. Strijelac Markos Ljorente.

Samo dva gola nakon 25 minuta igre. Real je nadmoćniji u Menhengladbahu, ali bez šansi, Liverpul iznenađujuće ne može da probije Mitjiland, nema pogodaka ni u Bergamu...

Napadal Atletika Žoao Feliks nije imao sreće da pogodi gol Salcburga akrobatskim makazicama.

18. minut - Mančester siti vodi u Marseju, golom Ferana Toresa.

11. minut - prvi gol večeras. Porto - Olimpijakos 1:0, Vijeira.

Real i Atletiko su pod pritiskom, nakon poraza na startu.

Real je kod kuće izgubio od Šahtjora (3:2), a Atletiko od Bajerna u gostima (4:0).

Lijep fudbal se očekuje u Bergamu, gdje se sastaju ultra-ofanzivne ekipe Atalanta i Ajaks.

U prvim mečevima današnjeg programa, Bajern je pobijedio Lokomotivu u Moskvi 2:1, dok su Šahtjor i Inter igrali 0:0.