Real lakše diše - Inter u problemu, Bajern u paklenom finišu upisao 14. pobjedu u nizu, het-trik Žote u Bergamu

Bajern je u Salcburgu slavio sa 6:2, iako je 25 minuta prije kraja bilo 2:2

38589 pregleda 4 komentar(a)
Serhio Ramos i Lautaro Martines, Foto: REUTERS
Ažurirano: 03.11.2020. 22:59h

Real nije imao pravo na grešku i nije pogriješio - pobijedio je Inter 3:2 i došao do prve pobjede u grupi, nakon što je u prva dva kola uzeo samo bod.

Zidanov tim je imao velikih 2:0, Inter se vratio do 2:2, imao dvije dobre šanse za preokret, da bi Rodrigo deset minuta prije kraja donio važan trijumf svom timu.

Real ima četiri boda, koliko i Šahtjor, a jedan manje od Borusije Menhengladbah. Inter na začelju grupe sa dva.

Bajern je u Salcburgu slavio sa 6:2, iako je 25 minuta prije kraja bilo 2:2.

Šampion Evrope je upisao 14. uzastopnu pobjedu u Ligi šampiona.

Liverpul je dominirao u Bergamu - 5:0, a blistao je Diogo Žota, nova zvijezda "redsa", strijelac tri gola.

Sjajna golgeterska noć - na osam mečeva postignuto je čak 35 golova.

GRUPA A

Lokomotiva - Atletiko M. 1:1 kraj

Mirančuk 25. (penal) - Himenes 18.

Salcburg - Bajern 2:6 kraj

Beriša 4, Okugava 66. - Levandovski 21. (penal),88, Kristensen 44. (autogol), Boateng 79, Sane 83, Lukas Ernandes 90+2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

GRUPA B

Šahtjor - Borusija M. 0:6 kraj

Plea 8,26,79, Bondar 17. (autogol), Bensebaini 44, Štindl 65.

Real M. - Inter 3:2 kraj

Benzema 25, Serhio Ramos 33, Rodrigo 80. - Lautaro Martines 35, Perišić 68.

GRUPA C

Mančester siti - Olimpijakos 3:0 kraj

Feran Tores 12; Gabrijel Žezus 81, Kanselo 90.

Porto - Marsej 3:0 kraj

Marega 4, Oliveira 28. (penal), Luis Dijas 69.

GRUPA D

Atalanta - Liverpul 0:5 kraj

Dijogo Žota 16,33,54, Salah 47, Mane 49.

Mitjiland - Ajaks 1:2 kraj

Drejer 18. - Entoni 1, Tadić 13.

Tok mečeva

90+2. minut - Bajern je za 25 minuta postigao četiri gola - na kraju 6:2. Lukas Ernandes je kompletirao seriju.

88. minut - Salcburg - Bajern 2:5, Levandovski drugi put. Bilo je 2:2 u 66. minutu.

83. minut - Bajern privodi meč kraju onako kako se očekivalo, 4:2 protiv Salcburga. Liroj Sane.

81. minut - Mančester siti ovjerava pobjedu nad Olimpijakosom - 2:0, Gabrijel Žezus, efektnim udarcem sa desetak metara iskosa sa desne strane.

80. minut - rezervista Rodrigo je pogodio za vođstvo Reala 3:2 protiv Intera. Ranije su gosti, nakon izjednačenja, imali dvije dobre šanse za preokret.

79. minut - Bajern opet vodi u Salcburgu, 3:2. Boateng glavom nakon kornera.

68. minut - Inter od 0:2 do 2:2 protiv Reala. Lautaro do Perišića, odlična dijagonala hrvatskog fudbalera.

66. minut - Salcburg je izjednačio protiv Bajerna na 2:2. Strijelac Japanac Okugava iz prvog kontakta sa lotom. Okugava je neposredno prije gola ušao sa klupe.

54. minut - Liverpul je nokautirao Atalantu u Bergamu - 5:0. Het-trik Žote.

Liverpul dominira u Bergamu - 4:0 protiv Atalante. Nakon dva gola Žote, upisali su se Salah i Mane, u 47. i 49. minutu.

44. minut - Bajern je preokrenuo u Salcburgu - 2:1, autogol Kristensena.

35. minut - Inter se vratio u igru. Magična asistencija Barele i sjajna reakcija Lautara Martinesa, 2:1.

33. minut - Liverpul na 2:0 protiv Atalante, ponovo Diogo Žota.

33. minut - Real vodi 2:0 protiv Intera. Serhio Ramos - najbolji golgeter među defanzivcima.

25. minut - Real vodi protiv Intera. Greška Hakimija, nekadašnje nade Reala, loša povratna lopta ka Handanoviću - sve je pratio Benzema i lako pogodio.

21. minut - još jedan penal za Bajern, ovoga puta nema ispravke. Precizan Levandovski - 1:1 protiv Salcburga.

18. minut - Mitjiland je smanjio protiv Ajaksa - 1:2, golom Drejera.

16. minut - Atalanta - Liverpul 0:1. Strijelac Dijogo Žota, nova zvijezda "redsa". Odlična reakcija Portugalca nakon asistencije Aleksandera-Arnolda.

Bajern je dobio penal protiv Salcburga, ali je sudija Makeli nakon upotrebe VAR tehnologije promijenio odluku.

13. minut - Ajaks je već na 2:0 protiv Mitjilanda. Nakon asistencije, stigao je gol Tadića i to iz indirektnog udarca sa pet metara.

12. minut - gol za Siti protiv Olimpijakosa. Strijelac Feran Tores.

Porto vodi 1:0 protiv Marseja od 4. minuta, a šest minuta kasnije penal za izjednačenje promašio je Paje.

Dvije dobre šanse za Inter protiv Reala. Prvo je Barela glavom iz teške situacije pogodio prečku, da bi Kurtoa zaustavio neugodan šut Lautara Martinesa.

4. minut - kakav početak u Austriji, Salcburg - Bajern 1:0. Gol za domaći tim protiv šampiona Evrope postigao je mladi njemački reprezentativac Mergim Beriša.

1. minut - Ajaks je poveo protiv Mitjilanda u 48. sekundi, golom Entonija na asistenciju Tadića.

U prvim mečevima večeri, Borusija Menhengladbah je deklasirala Šahtjor 6:0, a Lokomotiva i Aletiko igrali su 1:1.