Lajpcig se revanširao "svecima", veliki preokret Sevilje, pobjede Barse, Juventusa i Čelsija

Junajted izgubio u Istanbulu, Lacio remizirao sa Zenitom

18224 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Lajpciga slave gol protiv PSŽ-a, Foto: REUTERS
Ažurirano: 04.11.2020. 22:58h

Lajpcig se donekle revanširao oslabljenom Pari Sen Žermenu za poraz u polufinalu prošle sezone.

Tim Julijana Nagelsmana slavio je 2:1, nakon preokreta.

Di Marija je doveo "svece" u vođstvo, zatim promašio penal za 2:0, da ni Nkuku i Forsberg, koji je bio precizan sa bijele tačke, donijeli preokret.

Barsa je pobijedila Dinamo Kijev 2:1 u zanimljivom meču na Nou kampu. Mesi je i peti put ove sezone pogodio iz penala. Barsa je imala dosta šansi, ali je i ukrajinski tim bio opasan, a dva puta je maestralno branio Ter Štegen.

Borusija Dortmund je bila ubjedljiva u Brižu (3:0), a Erling Haland došao do 14. pogotka na samo 11 mečeva u Ligi šampiona.

Istim rezultatom slavio je i Čelsi protiv Rena, dok je Sevilja gubila 2:0 od Krasnodara kod kuće i na kraju slavila 3:2. En Nesiri je postigao dva gola za preokret, u trenucima kada je njegov tim imao igrača manje.

Grupa E

ČELSI - REN 3:0 kraj

Verner 10. (penal), 42. (penal), Ejbraham 50.

SEVILJA - KRASNODAR 3:2 kraj

Rakitić 42, En Nesiri 69,72. - Sulejmanov 17, Berg 21. (penal)

BARSELONA - DINAMO KIJEV 2:1 kraj

Mesi 5. (penal), Pike 65. - Cigankov 75.

FERENCVAROŠ - JUVENTUS 1:4 kraj

Boli 90. - Morata 7,60, Dibala 73,81.

Grupa H

BAŠAKŠEHIR - MANČESTER J. 2:1 kraj

Ba 13, Višća 40. - Marsijal 43.

LAJPCIG - PSŽ 2:1 kraj

Nkunku 42, Forsberg 56. (penal) - Di Marija 6.

Tok mečeva

81. minut - Dibala je postigao drugi gol za Juventus koji vodi protiv Ferencvaroša 4:0. Argentinac je zamijenio dvostrukog strijelca Moratu. Još jedna velika greška golmana Dibusa.

75. minut - ipak neizvjesnost na Nou kampu - smanjio je Dinamo na 2:1, golom Cigankova.

72. minut - preokret na Pishuanu. Sevilja vodi 3:2 protiv Krasnodara. Drugi put En Nesiri. Domaćin je oba gola postigao sa igračem manje.

73. minut - treći gol za Juventus u Mađarskoj - Dibala za 3:0, nakon greške golmana Dibusa.

69. minut - Sevilja je izjednačila protiv Krasnodara - od 0:2 do 2:2, i to sa igračem manje. Pogodio je En Nesiri.

65. minut - Barselona "zaključava" utakmicu sa Dinamom iz Kijeva, 2:0 - Đerar Pike glavom na centaršut Fatija.

60. minut - drugi gol Alvara Morate u Budimpešti. Ferencvaroš - Juventus 0:2.

Sevilja gubi od Krasnodara 2:1 i ima deset igrača, nakon isključenja Hesusa Navasa.

Barselona vodi protiv Dinama, ali gosti su imali dvije velike šanse za izjednačenje. Oba puta sjajno je odbranio Ter Štegen.

56. minut - Lajpcig je preokrenuo protiv PSŽ-a - vodi 2:1. Emil Forsberg iz penala.

PSŽ je vodio, a Di Marija nije iskoristio jedanaesterac za 2:0.

50. minut - Čelsi vodi 3:0 protiv Rena, upisao se Temi Ejbraham.

Sevilja je smanjila protiv Krasnodara na 2:1, pogotkom Ivana Rakitića.

42. minut - 1:1 u Lajpcigu. Izjednačenje je donio Kristofer Nkunku, bivši igrač PSŽ-a lijepim udarcem sa ivice šesnaesterca.

41. minut - 2:0 za Čelsi protiv Rena, opet Verner i opet iz penala. Pritom je isključen i igrač gostiju Dalber.

32. minut - 3:0 za Borusiju u Brižu, drugi gol Halanda, koji je na 11 mečeva u Ligi šampiona postigao 14 pogodaka.

PSŽ je promašio penal za 2:0 u Lajpcigu - Gulaši je odbranio šut Di Marije.

Borusija vodi u Brižu 2:0, pogocima Torgana Azara i Erling Halanda.

Iznenađenje u najavi - Krasnodar vodi protiv Sevilje u gostima 2:0, golovima Sulejmanova i Berga iz penala.

10. minut - penal i u Londonu i vođstvo Čelsija protiv Rena. Precizan je bio Timo Verner.

7. minut - vodi Juventus protiv Ferencvaroša. Kvadrado je ubacio sa desne strane, a Morata proslijedio loptu u mrežu.

6. minut - poveo je PSŽ u Lajpcigu. Di Marija je pogodio. Greška Upamekana, asistencija Moaza Kina.

5. minut - Barselona vodi protiv Dinama, golom Mesija iz penala. Mesi je i oboren u šesnaestercu.

Svih pet golova ove sezone, za Barsu i Argentinu, Mesi je dao sa bijele tačke.

Nema pravog derbija, mada je duel Lajpciga i PSŽ-a takmičarski najzanimljiviji, jer se sastaju polufinalisti Lige šampiona iz prošle sezone. PSŽ je u avgustu slavio sa 3:0.

"Sveci" su bez prvih asova - Nejmara i Mbapea.

Barselona će dočekati Dinamo Kijev koji je nekada znao da iznenadi na Nou kampu.

U prvim mečevima večerašnjeg programa, Istanbul je pobijedio Mančester junajted, dok su Zenit i Lacio igrali 1:1.