Siti i Liverpul bez pobjednika, De Brujne promašio penal za preokret

Bilo je 1:1 na "Etihadu"

5004 pregleda 0 komentar(a)

Derbi između Mančester sitija i Liverpula nije razočarao, na kraju nije bilo pobjednika - 1:1.

Žaliće Liverpul zbog šansi u prvom poluvremenu, žaliće i Siti zbog promašenog penala u tom dijelu igre, ali na kraju ni Jirgen Klop ni Pep Gvardiola ne mogu da kažu da su loše prošli.

"Redsi" su se tako izjednačili s Totenhemom na drugom mjestu, imaju bod manje od lidera Lestera, dok "građani" kaskaju - uz utakmicu manje su na minus šest od vrha Premijer lige.

Šampion je poveo na "Etihadu" već u 13. minutu kada je Mohamed Salah iskoristio penal koji je skrivio Kajl Voker u duelu sa Sadijom Maneom.

Izjednačenje je viđeno u 31. kada je Gabrijel Žezus matirao Alisona Bekera, da bi potom Kevin de Brujne promašio penal (šutirao je pored gola).

Nastavak je pripao Sitiju, ali su prave šanse izostale, pa je Gvardiolin tim remizirao i treći put u sedam mečeva...