Srbija sve bliža trećem rangu, Slovenija na bod od Lige B

8041 pregleda 8 komentar(a)
Kalmar postiže gol za Mađarsku, Foto: REUTERS

Nakon eliminacije sa Evropskog prvenstva, selekcija Srbije je blizu ispadanja iz Lige B u Ligu C - "orlovi" su igrali neriješeno sa Mađarskom u Budimpešti 1:1, pa u posljednjem kolu moraju da pobijede Rusiju u Beogradu i da se nadaju da će Mađari na svom terenu savladati Tursku.

Uoči posljednjeg kola, Srbija ima tri boda, Turska šest, dok su Mađarska i Rusija na vrhu sa po osam.

Srbija je povela u 17. minutu, golom Nemanje Radonjića.

Domaćin je izjednačio u 39. kada je nakon duplog pasa sa Nikolićem i loše reakcije odbrane rivala Žolt Kalmar pogodio pored nemoćnog Dmitrovića.

Blizu Lige B je Slovenija, koja je u dramatičnom preokretu bila bolja od Kosova 2:1.

Slovenci imaju dva boda više od Grčke, kojoj gostuju u posljednjem kolu grupe 3 C Lige nacija.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kosovo je povelo golom Murićija u 58. minutu, pet minuta kasnije je izjednačio Kurtić, a pobjedu Sloveniji dobio Iličić iz penala u 93. minutu.