I Albanija stigla do Lige B

5068 pregleda 0 komentar(a)

U B grupi narednog izdanja Lige nacija igraće Albanija.

Tim koji vodi italijanski trener Edi Reja pobijedio je direktnog rivala Bjelorusiju 3:2 na svom terenu i osvojio prvo mjesto u grupi 4.

Albanci su poveli 2:0, golovima napadača turskog Konjapora Sokola Cikalešija, da bi u 35. minutu smanjio Maksim Skaviš.

Na 3:1 do poluvremena je povisio Rej Manaj, član Barselone B, a Maks Ebong deset minuta prije kraja pogodio za 3:2.

Gosti nisu, ipak, mogli do izjednačenja i boda koji bi im bio dovoljan za promociju u viši rang.

Albanija je osvojila 11 bodova kao pobjednik grupe, što znači da će Crna Gora biti jedna od dvije najuspješnije selekcije iz Lige C, a samim tim i kandidat da se u komplikovanom sistemu takmičenja plasira u plej-of za odlazak na Mundijal 2022.

U Ligu D iz ove grupe ide Kazahstan, jer je na svom terenu izgubio od Litvanije 2:1.

Kazahstancima je bila potrebna pobjeda da ostanu u Ligi C.