Srbija deklasirala Rusiju i uz pomoć Mađarske ostala u Ligi B, Slovenija kao Crna Gora

U Ligu A prešli su Mađarska, Austrija, Češka i Vels

13131 pregleda 297 reakcija 11 komentar(a)

Slomljena krahom u baražu za EURO, koronavirusom i povredama, selekcija Srbije odigrala je najbolju utakmicu pod vođstvom Ljubiše Tumbakovića, deklasirala Rusiju 5:0 i ostala u B Ligi nacija.

Ubjedljiva pobjeda, ipak, ne bi bila dovoljna da nije bilo pomoći Mađarske, koja je savladala Tursku 2:0 i poslala je u Ligu C. Mađari su ostvarili novi uspjeh - nakon plasmana na Evropsko prvenstvo, došli su i do najvišeg ranga Lige nacija.

Srbija je u prvom poluvremenu postigla čak četiri gola protiv očajnih Rusa, a strijelci su bili mladi momci Radonjić, Jović (dva puta) i Vlahović. Peti gol upisao je Mladenović

Standings provided by SofaScore LiveScore

U Ligu A prešli su i Austrija, Češka i Vels.

Vels je u direktnom susretu za prvo mjesto u grupi 4 u Kardifu pobijedio Finsku sa 3:1.

Strijelci za domaći sastav bili su Vilson (29), Džejms (46) i Mure (84), dok je gol za goste, koji su od 12. minute igrali bez isključenog Uronena, upisao Puki 63).

U grupi 1 Austriji je trebao bod protiv "ranjene" Norveške i na kraju je završilo 1:1.

Norveška je povela u 61. minutu golom Zahida i da je uspjela da postigne još jedan gol prošla bi dalje. No, domaćin je u završnici uspio da izjednači preko Grbića.

U grupi 2 za prvo mjesto su se borili Škotska i Češka.

Škoti, koji su imali bod više, gostovali su u Izraelu, dok je Češka kod kuće ugostila Slovačku. Češka je slavila sa 2:0, a Škotska izgubila u Izraelu sa 1:0.

Iz Lige B ispali su Slovačka, Sjeverna Irska, Turska i Bugarska.

Novi član Lige B je Slovenija, kojoj je bod u Grčkoj (0:0) bio dovoljan da odbrani prvo mjesto u grupi 3 C Lige nacija.