Roma prošla, sigurni Napoli i Totenhem, Benfika preživjela na "Ajbroksu"

"Vučica" opet bolja od Kluža, prvi trijumf Standarda

3574 pregleda 0 komentar(a)

Roma je u dva meča sa Klužom otklonila sve dileme oko plasmana u 1/16 finala Lige Evrope.

Nakon 5:0 u Rimu, "vučica" je slavila i u Rumuniji (2:0) i dva kola prije kraja osigurala prolaz.

Hrvat Debeljuh je postigao autogol u 49. minutu, u 67. je pobjedu gostima osigurao Veretu iz penala.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Roma ima 10 bodova, tri manje od Jang Bojsa, koji je ranije danas savladao CSKA u Sofiji. Kluž je na četiri, Bugari imaju samo jedan...

Napoli je rutinski savladao Rijeku (2:0) za treći trijumf u grupi, u kojoj su bez golova odigrali AZ i Sosijedad u Holandiji.

Ka nokaut fazi grabi Totenhem nakon goleade protiv Ludogoreca (4:0), a dvostruki strijelac je bio napadač Vinisijus. Evrogol je postigao i Vinks, kasnije se upisao i Moura.

Blizu 1/16 finala su i Bajer i Slavija iz Praga iz grupe C, a biće uzbuđenja u grupi D.

Rendžers je remizirao protiv Benfike (2:2), iako je vodio 2:0, ali su "policajci" makar dobili dobre vijesti iz Liježa, gdje je Standard osvojio prve bodove u duelu sa poljskim Lehom - 2:1.

Za belgijski tim je u drugom poluvremenu na terenu bio crnogorski reprezentativac Aleksandar Boljević.