Mojesov prvi het-trik, Aston Vila konačno primila gol van Birmingema

Nakon Fulama i Šefild junajteda (oba puta po 1:0), “čekićari” su savladali Aston Vilu 2:1 i izbili na 5. mjesto na tabeli

4603 pregleda 0 komentar(a)
Anđelo Ogbona i Aron Kresvel slave nakon meča, Foto: Reuters

Prvi put otkada je menadžer postao Dejvid Mojes, Vest Hem je upisao tri pobjede zaredom - nakon Fulama i Šefild junajteda (oba puta po 1:0), “čekićari” su savladali Aston Vilu 2:1 i izbili na 5. mjesto na tabeli Premijer lige.

Vest Hem je poveo već nakon 109 sekundi, kada je Anđelo Ogbona nakon kornera Džaroda Bouvena pogodio glavom.

Sjajnim pogotkom je izjednačio Džek Griliš u 25. minutu, da bi domaći i na startu 2. poluvremena brzo zatresli mrežu - Sai Benrama je centrirao, a Bouven majstorski skrenuo loptu za 2:1 u 28. sekundi nastavka.

Vila je mogla do izjednačenja, ali je Oli Votkins u 74. minutu pogodio prečku iz penala.

Zanimljivo, tim iz Birmingema je prvi put ove sezone primio gol na gostovanjima. Na prethodna tri gostovanja je slavio, uz gol-razliku 7:0.