Nejmar osvojio Old traford, savršena noć Olivijea Žirua

Plasman u osminu finala ranije su osigurali su Čelsi, Sevilja, Barselona i Juventus

27450 pregleda 3 komentar(a)
Nejmar postiže gol protiv Mančester junajteda, Foto: Reuters

Pari Sen Žermen je hodao po ivici, a sa Old traforda izašao kao veliki pobjednik - "sveci" su savladali Mančester junajted 3:1 i imaju sjajnu situaciju pred posljednje kolo.

Imaju isti broj bodova kao Junajted i Lajpcig - po devet, ali dočekuju optisani Istanbul Bašakšehir.

Lajpcig i Junajted će u međusobnom duelu odlučivati putnika u osminu finala.

Nejmar je sa dva gola nosio "svece" do važe pobjede.

Noć Lige šampiona obilježio je Olivije Žiru, koji je postigao četiri gola u pobjedi Čelsija nad Seviljom u gostima 4:0.

Žiru je upisao savršeni het-trik, a posljednji gol je dao iz penala.

Čelsi je osigurao prvo mjesto u grupi i povlaštenu ulogu u žrijebu osmine finala.

Klub Briž - Zenit 3:0

De Kateler 33, Vanaken 58. (penal), Lang 74.

Grupa G

Ferencvaroš - Barselona 0:3

Grizman 14, Brajtvajt 20, Dembele 27. (penal)

Juventus - Dinamo Kijev 3:0

Kijeza 21, Ronaldo 57, Morata 66.

Grupa H

Bašakšehir - Lajpcig 3:4

Kahveči 45+2,72,85. - Poulsen 26, Mukiele 43, Olmo 66, Sorlot 90+2.

Mančester junajted - PSŽ 1:3

Danilo 32. (autogol) - Nejmar 6,90+1, Markinjoš 69.

Tok mečeva

90+1. minut - sve je gotovo na Old trafordu, drugi gol Nejmara. Mančester junajted - PSŽ 1:3.

84. minut - Olivije Žiru - 34 godine, četiri gola u Ligi šampiona. Potcijenjen napadač, sjajan je igrač Francuz. Četvrti gol je postigao iz penala - prethodno je upisao savršen het-trik (lijevom, desnom, glavom).

74. minut - kakva noć Olivijea Žirua - het-trik protiv Sevilje, Čelsi vodi 3:0.

Samo dva minuta nakon gola Markinjoša, drugi žuti karton je dobio Junajtedov Brazilac Fred.

69. minut - kazna za velike promašaje je stigla - Markinjoš je u peterca hitro reagovao i doveo PSŽ do 2:1 na Old trafordu.

66. minut - izjednačio je Lacio protiv Borusije, golom Imobilea iz penala-

Junajted je propustio dvije velike šanse da povede protiv PSŽ-a.

Marsijal je promašio zicer nad zicerima, a Edinson Kavani protiv svog bivšeg kluba sjajnim lobom pogodio prečku.

57. minut - Juve na 2:0, protiv Dinamo Kijeva, pogodio je Kristijano Ronaldo.

54. minut - Čelsi na 2:0 protiv Sevilje, opet Žiru.

44. minut - Borusija vodi protiv Lacija, golom Rafaela Gereira, nakon brze i precizne akcije kroz sredinu odbrane Rimljana.

32. minut - Mančester junajted je poravnao protiv PSŽ-a. Markus Rašford je šutirao, lopta zakačila Danila i prevarila Navasa.

27. minut - već treći gol Barselone u Budimpešti. Pogodio je Osman Dembele iz penala.

21. minut - Juventus vodi protiv Dinamo Kijeva. Federiko Kijeza.

20. minut - 2:0 za Barselonu, gol Martina Brajtvajta.

14. minut - Barselona vodi protiv Ferencvaroša - efektan gol petom Grizmana, na ubacivanje Albe.

8. minut - vodi Čelsi u Sevilji, golom Žirua. Munjevita akcija sa svoje polovine, sjajan izlazak iz presinga, asistencija Haverca i realizacija Francuza.

6. minut - Nejmar je pokazao ko je lider, PSŽ njegovim golom vodi protiv Mančester junajteda - 1:0.

Pari Sen Žermen gostuje Mančester junajtedu i nema mnogo izbora - samo pobjeda vicešampionu Evrope ostavlja realnu nadu u prolaz.

Junajted bi i bodom osigurao osminu finala.

Borusija i Lacio igraju derbi grupe F - domaćinu je remi dovoljan da teorijski obezbijedi prolaz dalje, Rimljani pobjedom rješavaju dileme, bez obzira na ishod meča Briž - Zenit.