Real i Atletiko slavili, Inter bodom protiv Šahtjora ispao sa evropske scene.

27685 pregleda 9 komentar(a)
Benzema slavi gol Reala, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.12.2020. 23:08h

Stara fudbalska izreka - Real ne igra finala, Real pobjeđuje u finalu - potvrdila se i večeras.

U meču bez prava na grešku, najtrofejniji evropski klub je savladao Borusiju Menhengladbah 2:0 i kao prvi u grupi se plasirao u osminu finala.

Karim Benzema je sa dva gola za pola sata riješio meč.

I Borusija ide dalje, jer su Inter i Šahtjor igrali bez golova. Borusija ima bolji međusobni skor od ukrajinskog tima, a isti broj bodova.

Inter je doživio krah - trebala mu je pobjeda za osminu finala, dobio je remi koji ga je eliminisao iz Evrope.

Atletiko je, poput Reala, u odlučujućem meču pokazao snagu i iskustvu - slavio je u Salcburgu 2:0.

Domaćin je mogao više, odbrana Atletika, u kojoj je ponovo sjajan bio Savić, odoljela napadima, a Ermoso i Karasko donijeli pobjedu.

Mančester siti - Olimpik Marsej 3:0

Feran Tores 48, Aguero 77, Sterling 90+1.

PSŽ - Istanbul Bašakšehir 5:1

Nejmar 21, 38, 50, Mbape 42, 62. - Topal 57.

Tok mečeva

86. minut - Atletiko je matirao Salcburg - efektna kontra, centaršut Koree i realizacija Karaska.

80. minut - 2:0 za Bajern. Erik Šupo-Moting.

77. minut - vratio se Kun Aguero i odmah pogodio, Siti - Marsej 2:0.

63. minut - Bajern vodi protiv Lokomotive, golom Niklasa Zilea.

48. minut - Feran Tores za vođstvo Sitija protiv Marseja.

Dominik Sobolšlaji se probio kroz odbranu Atletika, dupli pas sa Berišom i promašaj mladog Mađara u situaciji jedan na jedan sa golmanom - velika šansa za Salcburg.

39. minut - Atletiko vodi u Salcburgu - Karasko je centrirao iz prekida, a Mario Ermoso glavom skrenuo loptu u mrežu. Atletiku je i bod dovoljan za prolaz.

32. minut - za Real je meč sa Borusijom finale, a Real finala uglavnom dobija - 2:0, opet Benzema i opet glavom. Rodrigo je centrirao.

U Salcburgu, šansa za domaće - sjajna odbrana Oblaka nakon šuta Sobolšlaija.

9. minut - Real vodi protiv Borusije - Karim Benzema, glavom na centaršut Lukasa Vaskesa.

Kalkulacija je mnogo.

Real je na ivici - mora da pobijedi Borusiju Menhengladbah da prođe dalje. Borusiji, takođe, pobjeda donosi plasman...

Inter bi trijumfom nad Šahtjorom ušao među 16 najboljih, ako se duel u Madridu ne završi remijem.

I Šahtjor ima šansu - pobjeda ga vodi dalje, remi takođe, ako Real ne savlada Borusiju.

Meč odluke igraju i Salcburg i Atletiko - "kolćonerosima" odgovara i bod.