Bajern izvukao remi u Berlinu

Bajern se remijem u Berlinu vratio na vrh tabele, zbog bolje gol razlike od Lajpciga

5340 pregleda 1 komentar(a)
Gol Poljaka dovoljan samo za remi, Foto: REUTERS

Bajern je vratio vrh tabele. Aktuelni šampion je remizirao u Berlinu protiv Uniona 1:1, ali je zbog bolje gol razlike ostao ispred Lajpciga. Obje ekipe su skupile po 24 boda

Bajern se mučio u Berlinu. Domaći Union je žestokim ritmom već na startu iznenadio favorizovane Bavarce, ali je Manuel Nojer sjajno odbranio Avonjiju u 2. minutu.

Ipak, sjajni njemački golman nije imao šansi dva minuta kasnije kada ga je savladao Promel.

Bajernu nije uspijevalo da nametne svoj ritam, čak je domaćin bio opasniji do finiša poluvremena, kada je Bajern polako preuzimao niti igre.

Izjednačenje je Bajernu donio Robert Levandovski u 58. minutu. Sjajni Poljak pogodio je 13. put ove sezone u ligi, uz četiri asistencije u devet nastupa.

Pogodak mu je sjajnim solo prodorom, omogućio Koman.

Do kraja su obje ekipe imale po dobru šansu, ali nisu pogodile i utakmica je završena najpravednijim ishodom.

Union ima 17 bodova i šesti je na tabeli.