Milan ostao neporažen golovima Tea Ernandesa

Milan je remijem protiv Parme 2:2, poravio klupski rekord na 32 utakmice uzastopno u Seriji A u kojoj je spotigao gol

4852 pregleda 1 komentar(a)
Čalhanoglu je tri puta pogodio okvir gola, Foto: REUTERS

Milan je ostao lider nakon 11. kola, sa tri boda više od gradskog rivala Intera, a uspio je i da ostane neporažen na San Siru protiv odlične Parme 2:2.

Milan je napadao, stvarao šanse ali su "mljekadžije" preko Barzilca Hernanija došle u vođstvo u 13. minutu.

Uslijedili su napadi domaćih u talasima, Kastiljeho je dao gol, ali je VAR pokazao da mu je dio stopala bio u ofsajdu, potom su u istom napadu Brahim Dias i Čalhanglu pogađali prečku.

Čalhanoglu je tri puta pogađao okvir gola Parme, da bi Slovenac Jasmin Kurtič iz kontre Hernanija glavom sjajno savladao Donarumu u 56. minutu.

Ipak, veću narednom napadu Teo Ernandes daje gol nakon kornera Čalhanoglua, Milan je nastavio sa atacima i baš u periodima kada je ostao bez ideje i Parma čak bila opasnija, Ernandes je u nadoknadi pogodio za remi.

Milan ima 27 bodova, Parma 11, ali je neporažena u tri posljednje utakmice - pobjeda pa dva remija.