Preokret na "Nou Kampu": Barsa osvojila tri boda protiv Sosijedada

Barsa je na petom mjestu sa 20 bodova poslije 12 utakmica. Sosijedad na drugoj poziciji ima šest bodova više i dvije utakmie više od "blaugrane"

5649 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje De Jongai Minguese, Foto: Reuters

Barselona polako ide ka vrhu La Lige - "blaugrana" je večeras poslije preokreta na "Nou Kampu" savladala Sosijedad 2:1 i upisala drugu vezanu pobjedu u domaćem šampionatu.

A počelo je loše po "blaugranu" kada je Vilijan Hose postigao gol u 27. minutu i doveo goste u vođstvo.

Na sreću domaćih, prednost gostiju trajala je četiri minuta - Đordi Alba je izjednačio, a Frenki de Jong u 43. minutu doveo Barselonu u vođstvo.

Imao je Sosijedad nekoliko prilika za izjednačenje, ali je Ter Štegen dobro reagovao na golu.

Najveću šansu za gol na meču nije iskoristio fudbaler Barselone, Grizman, koji je prilikom jednog napada sa dva, tri metra promašio gol.

Barsa je na petom mjestu sa 20 bodova poslije 12 utakmica. Sosijedad na drugoj poziciji ima šest bodova više i dvije utakmice više od "blaugrane".