Atletiko riješio gostovanje u Baskiji i sa vrha čeka 2021. godinu

7139 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Atletika, Foto: Reuters

Atletiko je riješio neugodno gostovanje u San Sebastijanu i u sjanoj atmosferi dočekaće praznike - "kolćonerosi" su slavili protiv Real Sosijedada 2:0, tako da će kao lideri, pa i uz dvije utakmice manje, dočekati 2021. godinu.

Posljednji put Atletiko je bio na vrhu tabele u ovo doba godine u sezoni 1995/96. kada je i osvojio titulu.

Nakon rastrzanih 45 minuta, Mario Ermoso je početkom nastavka efektno pogodio glavom za 0:1 i otvorio put ka pobjedi.

Bodove je osigurao Markos Ljorente lijepim golom sa ivice šesnaesterca u 74. minutu.

Stefan Savić je odigrao još jednu sigurnu i stabilnu utakmicu u odbrani Atletika, koji ima tri boda više i meč manje od Reala.

Real sjutra dočekuje Granadu.

Sosijedad je, poslije odličnog starta, upao u krizu, doživio treći vezani poraz i od mogućih 18 bodova u posljednjih šest kola osvojio samo tri.

Nikola Vukčević je odigrao 90 minuta za Levante u remiju sa Ueskom 1:1 u gostima.

Sevilja je na gostovanju pobijedila Valensiju 1:0, golom Suso u 81. minutu.