Kejn i Son pogađali, Totenhem slavio protiv Lidsa

5647 pregleda 0 komentar(a)
Kejn i Son na današnjem meču, Foto: Reuters

Fudbaleri Totenhema savladali su danas Lids 3:0 u 17. kolu Premijer lige i prekinuli niz od četiri meča bez pobjede u ovom takmičenju.

Sparsi su poveli u 29. minutu kada je Hari Kejn realizovao penal. Prethodno je Alioski srušio Bergvajna u šesnaestercu. Bio je to deseti gol Kejna ove sezone u Premijer ligi.

Poslije gola, Kejn je upisao i asistenciju, 11. od starta lige. Dva minuta prije odlaska na odmor proigrao je Sona, koji je matirao Melijea i postigao svoj 12. gol ove sezone, a 100. u karijeri u dresu Totenhema.

Inače, Hari Kejn je na današnjem meču postao prvi fudbaler, koji ove sezone u "ligama petice" ima minimum po deset golova i asistencija.

Konačan rezultat postavio je štoper, Tobi Aldervireld na asistenciju Sona u 50. minutu meča.

Totenhem je utakmicu završio sa deset igrača, jer je Doerti u 92. minutu isključen nakon drugog žutog kartona.

Bio je ovo peti duel Žozea Murinja i Marsela Bijelse u njihovim trenerskim karijerama, a svih pet puta je Murinjo izlazio kao pobjednik.