Sautempton srušio prvaka, Liverpul na 17 mečeva izgubio više bodova nego u prethodne dvije sezone

Aktuelni šampion je izgubio na gostovanju Sautemptonu 1:0, pa nakon 17 utakmica ima 33 boda, 18 manje nego što je bio maksimum. U sezoni 2018/2019. je izgubio 17, godinu kasnije 15 bodova

13291 pregleda 7 komentar(a)
Trenutak odluke: Dani Ings daje gol u 2. minutu, Foto: Reuters

U sezoni 2018/2019, Liverpul je osvojio 97 bodova i bio drugi u Premijer ligi.

Godinu kasnije je osvojio 99 i prekinuo trodecenijsko čekanje na šampionski pehar u Engleskoj.

Nakon što je u cijelim sezonama izgubio 17, odnosno 15 bodova, tim Jirgena Klopa je u ovoj takmičarskoj godini već "prosuo" više od toga - aktuelni šampion je izgubio na gostovanju Sautemptonu 1:0, pa nakon 17 utakmica ima 33 boda, 18 manje nego što je bio maksimum.

Presudio je čudni, možda i slučajni gol bivšeg napadača "redsa" Danija Ingsa već u 2. minutu, nakon neuspješne ofsajd zamke gostiju.

Konačni skor bi vjerovatno bio drugačiji da je sudija Andre Mariner vidio ono što su vidjeli svi - da je u 50. minutu, nakon udarca Žoržinija Vajnalduma, lopta udarila u ruku Džeka Stivensa.

Pregledan je i VAR, ali penala nije bilo, pa je Liverpul još jednom postao žrtva video asistenta.

Gosti su do kraja napadali, ali nisu zatresli mrežu. Bez gola u Premijer ligi su 258 minuta, što im je najgori skor otkada je Klop preuzeo ekipu.