Inter zablistao u pravom momentu: Ovakva nemoć Juvea se ne pamti

"Nerazuri" slavili 2:0 golovima Vidala i Barele

11311 pregleda 4 komentar(a)

Juventus je gubio derbije u Italiji, ali ne pamti se kada je tako nadigran kao večeras protiv Intera u Milanu.

"Nerazuri" su slavili 2:0, Juve "zaslužio" da primi četiri, pet golova...

Derbi Italije je rekao dovoljno - Inter ima tim da juri Skudeto, "stara dama" djeluje kao ekipa koja ove sezone vrlo lako može da preda tron nakon devet godina dominacije, iako se šampion nikada ne otpisuje...

Inter je poveo u 12. minutu kada je Arturo Vidal glavom zatresao mrežu na asistenciju Nikola Barele, igrača utakmice.

Nakon toga je promašivao Lautaro Martines u dva navrata, pa Romelu Lukaku, Vidal...

Ostalo je 1:0 na poluvremenu, ali je već u 52. bilo jasno da Juve gubi kada je Barela pogodio poslije maestralne asistencije Alesandra Bastonija.

Mogao je domaćin da slavi i ubjedljivije (Lautaro je imao još jednu veliku šansu), a jedinu pravu za Juve propustio je Federiko Kjeza kada je odbranio Samir Handanović.

Inter se sada izjednačio s Milanom na prvom mjestu, s tim što "rosoneri" tek treba da odigraju meč protiv Kaljarija.

Juventus je na sedam bodova manje milanskih timova, s utakmicom manje od Intera.