Prvi trenerski trofej Andree Pirla: Ronaldo i Morata presudili Napoliju, Insinje tragičar

Juventus je slavio u Super kupu Italije, pobjedom nad Napolijem 1:0, u meču koji je odigran u Ređo Emiliji

9512 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Juventusa, Foto: REUTERS

Andrea Pirlo je osvojio prvi trofej u trenerskoj karijeri - možda najmanje važan, ali za nekada velikog asa sigurno poseban i nezaboravan.

Juventus je slavio u Super kupu Italije, pobjedom nad Napolijem 2:0, u meču koji je odigran u Ređo Emiliji.

Šampion je poveo golom Kristijana Ronalda, kome je u 64. minutu lopta slučajno došla u peteraca, a njegova reakcija bila munjevita.

Portugalac je postigao 760. gol u karijeri, 32. na posljednja 32 meča za Juventus, a prema relevatnim izvorima postao i najbolji strijelac u istoriji fudbala.

Lorenco Insinje je bio veliki tragičar Napolija.

Insinje je u 80. minutu promašio cijeli gol iz penala, koji je skrivio Mekeni faulom nad Mertensom.

Pobjedu Juventusa ovjerio je Alvaro Morata u posljednjim trenucima meča iz kontre i na asistenciju Kvadrada.