Juve savladao Romu i preuzeo drugo mjesto, povratak Džeka

"Stara dama" slavila 2:0

6334 pregleda 5 komentar(a)

Juventus je pobijedio treći put zaredom u Seriji A, treći put bez primljenog gola i treći put identičnim rezultatom - 2:0.

Sada je u Torinu pala Roma, pa je "stara dama" i s utakmicom manje preuzela treće mjesto od rimske ekipe.

Juve je poveo minijaturom Kristijana Ronalda u 13. minutu, a u nastavku je "vučica" sama sebe spotakla iako je dugo jurila prednost rivala.

Svaka dilema oko pobjednika je otklonjena u 69. minutu kada je Ibanjes zatresao sopstvenu mrežu poslije akcije Dejana Kuluševskog.

Nakon dva meča pauze zbog sukoba sa trenerom Paulom Fonsekom se u sastav Rome vratio Edin Džeko i odigrao posljednjih pola sata...

Nije pomogao ni napadač iz Bosne i Hercegovine, pa je Roma razočarala u još jednom derbiju. Nakon što je glatko gubila od Napolija (4:0), Atalante (4:1) i Lacija (3:0), te remizirala sa milanskim klubovima (3:3 sa Milanom i 2:2 protiv Intera).