Noć za pamćenje Kilijana Mbapea: Het-trik Francuza, potop Barselone, Liverpul slavio u Budimpešti

Barselona - PSŽ 1:4, Lajpcig - Liverpul 0:2

31873 pregleda 21 reakcija 17 komentar(a)
Ažurirano: 16.02.2021. 23:10h

Fudbaleri PSŽ-a savladali su večeras u gostima Barselonu 4:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, u meču za pamćenje Kilijana Mbapea.

Mladi Francuz postigao je het-trik, plesao po terenu i odigrao fantastičan meč.

Kilijan Mbape grafika

Šampion Francuske do pobjede je došao nakon preokreta - Mesi je u 28. minutu realizovao penal i Barsu doveo u vođstvo. Nakon toga na scenu je stupio sjajni Mbape.Prvo je izjednačio u 32. minutu, nakon sjajne akcije i asistencije Veratija, da bi gol za preokret postigao u 65. minutu meča, a het-trik kompletirao nakon kontre u 85. minutu. U listu strijelaca upisao se i Mojze Ken, nakon asistencije Paredesa u 70. minutu.

Barsa PSŽ grafika

Barsa u drugom dijelu nije ugrozila gol protivnika, djelovala je nemoćno i revanš u Parizu u ovom trenutku izgleda kao formalnost.

U drugom meču večerašneg programa Liverpul je slavio 2:0 protiv Lajpciga na neutralnom terenu u Budimpešti.

Lajpcig Liverpul grafika

"Redsi" su otpor njemačkog tima slomili u drugom poluvremenu - prvo je Salah u 53. minutu postigao gol, a pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Sadio Mane.

Revanši su na programu desetog marta.

Barselona - PSŽ 1:4 (Mesi 28. - Mbape 32, 65, 85, Ken 70.)

Lajpcig - Liverpul 0:2 (Salah 53, Mane 58.)

Tok mečeva:

85. minut - Kilijan Mbape pleše na "Nou kampu". Mladi Francuz je postigao još jedan gol - PSŽ vodi 4:1 protiv Barselone. Kakva noć Mbapea.

70. minut - PSŽ vodi 3:1. Strijelac je Mojze Ken. Paredes je centrirao, Ken glavom matirao Ter Štegena.

65. minut - PSŽ je preokrenuo i vodi 2:1 protiv Barselone. Ponovo je gol postigao večeras sjajni Kilijan Mbape.

58. minut - Liverpul vodi 2:0. Gol je postigao Sadio Mane. Ponovo je slabo reagovala odbrana Lajpciga, ovog puta Upamekano nije uspio da otkloni opasnost.

53. minut - Liverpul vodi protiv Lajpciga. Strijelac Mohamed Salah. Pogriješio je Sabicer.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme u Barseloni i Budimpešti. Nakon dobrih 45 minuta Barselona - PSŽ 1:1.

U Mađrskoj nema golova, ali ni uzbuđenja, Lajpcig - Liverpul 0:0.

32. minut PSŽ je ekspresno izjednačio. Strijelac Kilijan Mbape, nakon sjajne akcije i asistencije Veratija.

28. minut Barselona vodi 1:0. Lionel Mesi je realizovao penal. Prethodno je u šesnaestercu Kurzava zakačio De Jonga. Kontakt je bio minimalan, Kujpers je nakon konsultacija sa VAR sobom pokazao na penal.

14. minut - Grizman je imao šansu, ali je slabo šutirao. Navas je lako zaustavio udarac. U Mađarskoj Salah je imao priliku, ali je Gulaši odbranio.

5. minut - U Budimpešti je Lajpcig bio najbliži postizanju gola. Dani Olmo je nakon centaršuta Anhelinja pogodio stativu. U Barseloni nema uzbuđenja.

Sastavi:

Barselona: Ter Štegen, Dest, Pike, Lengle, Alba, De Jong, Buskets, Pedri, Grizman, Mesi Dembele.

PSŽ: Navas, Kurzava, Kimpembe, Markinjoš, Florenci, Paredes, Gej, Ken, Verati, Mbape, Ikardi.

Lajpcig: Gulaši, Mukijele, Klosterman, Upamekano, Anhelinjo, Sabicer, Hajdara, Kampl, Nkunku, Adams, Olmo.

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold, Kabak, Henderson, Robertson, Vajnaldum, Džons, Tijago, Mane, Salah, Firmino.