Meč kakav se odavno nije gledao u Crnoj Gori: Sutjeska velikim preokretom pobijedila Zetu

13108 pregleda 10 komentar(a)

Odavno na crnogorskim fudbalskim terenima nije viđena bolja i uzbudljivija utakmica - Zeta je protiv Sutjeske kraj Bistrice vodila 2:0 i 3:1, na kraju su Nikšićani slavili 4:3, velikim preokretom u posljednjih 15 minuta.

Zeta je golovima Marka Burzanovića stekla dva gola prednosti za 22. minuta i najavila iznenađenje. Burzanović je drugi gol postigao nakon katastrofalne greške Šofranca, koji je bukvalno dodao loptu protivničkom igraču u petercu ispred svog gola...

Sutjesku je u igru vratio Nikola Janjić, koji je spretno reagovao nakon što je golman Aković odbranio penal Markoviću.

Brzo je, međutim, Zeta uzvratila i preko Srđana Krstovića povela 3:1, da bi Marko Ćetković do poluvremena smanjio...

Gosti su čuvali prednost sve do 15 minuta prije kraja.

Tada je Janjić efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca izjednačio...

U 85. minutu rezervista Milivoje Raičević je spretno reagovao na petercu i centaršut Grivića pretvorio u gol za preokret i pobjedu.

"Mi smo znali da u 2. poluvremenu ne možemo da budemo loši kao u prvom i zato smo se dogovorili da vjerujemo i da idemo do kraja, da budemo agresivni, da pokažemo karakter. Ovaj tim ima kvalitet, vjerujemo u ono što radimo, a greške koje smo pravili ćemo analizirati i pokušavati da otklonimo", kazao je trener Sutjeske Miljan Radović.

Sutjeska je nastavila pozitivan niz - šest pobjeda i četiri remija na posljednjih 10 mečeva.

Zeta je doživjela treći uzastopni poraz u prvenstvu, a prvi u gostima još od oktobra, kada je službenim rezultatom izgubila meč protiv Budućnosti.

Od tada do danas na strani je ostvarila po tri pobjede i remija...