Remi na "Tarf Muru": Poigravanje Granita Džake opet koštalo Arsenal

Bilo je 1:1 u duelu Barnlija i "tobdžija"

4386 pregleda 0 komentar(a)

Arsenal polako može da se posveti Ligi Evrope, jer kako stvari stoje kroz englesko prvenstvo teško da može da izbori plasman na međunarodnu scenu naredne sezone.

"Tobdžije" su remizirali na gostovanju Barnliju (1:1), a kao i mnogo puta ove sezone koštao ih je Granit Džaka.

Švajcarski vezista je, naime, krivac za jedini gol protivnika - u finišu prvog poluvremena je u kaznenom prostoru, u želji da doda loptu Davidu Luizu, pogodio Krisa Vuda i lopta se odbila pravo u mrežu.

Arsenal je do tog trenutka imao kontrolu na "Tarf Muru", rano poveo preko Pjer-Emerika Obamejanga...

I u nastavku je tim Mikela Artete bio bolji rival, a čini se i da je oštećen za penal kada je Erik Piters igrao rukom u duelu sa Nikolom Pepeom.

Piters je kasnije dobio crveni karton zbog igranja rukom kod šuta Pepea, ali je nakon konsultacija sa VAR sobom odluka opravdano poništena...

U posljednjim sekundama su gosti imali tri velike šanse iz jednog napada, ali se rezultat nije promijenio.