Rudar je senzacija: Sedam u nizu za novi korak ka Evropi

Dečić je doživio drugi poraz u nastavku sezone, koliko ih je imao u cijelom prvom dijelu sezone

10992 pregleda 8 komentar(a)

Rudar je senzacija crnogorskog fudbala, nezadrživa "sila" - Pljevljaci su u Tuzima upisali sedmu uzastopnu pobjedu u šampionatu (1:0), takav ritam nema ni neprikosnovena Budućnost.

Duel sa Dečićem odlučen je u 60. minutu.

Dušan Živković je šutirao, štoper domaćih Marko Tući bio loše postavljen, lopta ga je udarila u nogu, promijenila smjer i prevarila nemoćnog Velimirovića.

Jedan detalj je presudio u korist Rudara, a domaćin ima za čim da žali.

Napadao je, stvarao pritisak, posebno u posljednjih pola sata.

Raspoložen je, međutim, bio mladi golman Lazar Baltić, omladinski reprezentativac Crne Gore, koji je imao nekoliko dobrih i hrabrih reakcija u gužvi pred svojim golom.

Dečić je doživio drugi poraz u nastavku sezone, koliko ih je imao u cijelom prvom dijelu sezone, a već tri meča ne zna za pobjedu kod kuće - u tom negativnom nizu osvojio je samo bod, bez postignutog gola.