PSŽ nije dozvolio novu "remontadu": Barsa završila učešće u Ligi šampiona, u četvrtfinalu i Liverpul

PSŽ - Barselona 1:1, Liverpul - Lajpcig 2:0

41505 pregleda 7 komentar(a)

Iznenađenje se nije dogodilo - PSŽ i Liverpul plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

PSŽ je na domaćem terenu večeras remizirao sa Barselonom (1:1), dok je Liverpul na neutralnom terenu u Budimpešti savladao Lajpcig (2:0).

Svjesna da nema šta da izgubi, Barselona je u Parizu od starta krenula na sve ili ništa. "Blaugrana" je imala inicijativu, pritiskala, stvarala šanse, promašivala, a onda i primila gol - PSŽ je poveo u 31. minutu. Klemen Lengle je u šesnaestercu nagazio Maura Ikardija, a arbitar Martin Tejlor nakon konsultacija sa VAR-om pokazao na penal, koji je realizovao Kilijan Mbape.

Nakon primljenog gola Barsa je nastavila sa istom igrom i šest minuta kasnije izjednačila - Mesi je primio jednu loptu i sa skoro 30 metara poslao projektil u mrežu PSŽ-a.

PSŽ - Barselona grafika

Poslije spektakularnog gola Lionel Mesi je promašio i penal. Igrao se drugi minut sudijske nadoknade kada je Lajvin Kurzava u šesnaestercu oborio Antoana Grizmana. Mesi je šutirao, ali je Navas odbranio, da bi lopta potom pogodila prečku.

U drugom poluvremenu Barselona nije uspjela da konkretnije ugrozi gol, pa se nova "remontada" nije dogodila.

Kada je riječ o drugom meču večerašnjeg programa, Liverpul je rutinski savladao Lajpcig 2:0 i obezbijedio četvrtfinale.

Liverpul - Lajpcig grafika

I večeras su kao i u prvom meču mrežu njemačkog kluba pogodili Mohamed Salah i Sadio Mane.

PSŽ- Barselona 1:1 (Mbape 31. - Mesi 37.)

Liverpul - Lajpcig 2:0 (Salah 70, Mane 74.)

Tok mečeva:

74. minut. Liverpul vodi 2:0. Sadio Mane je pogodio mrežu Lajpciga.

70. minut. Liverpul vodi 1:0. Strijelac Mohamed Salah. Lajpcigu su za plasman u četvrtfinale potrebna tri gola.

65. minut: Mirnije drugo poluvrijeme u Parizu. Mesi je imao jednu šansu, ali je nije realizovao.

U Mađarskoj je Lajpcig pogodio prečku - Serlot je bio neprecizan.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme u Parizu i Budimpešti. PSŽ i Barsa igraju sjajan meč i u nastavku nas očekuje spektakl!

U Mađarskoj nema golova, mada je bilo šansi. Olmo na jednoj, Salah i Žota na drugoj strani su bili neprecizni.

45+2: Mesi je promašio penal! Navas je odbranio, a potom je lopta pogodila prečku. Ostaje 1:1.

Navas je bio najzapaženiji igrač PSŽ-a u prvom dijelu.

Kejlor Navas grafika

37. minut: Barselona stiže do izjednačenja. Spektakularan pogodak Lionela Mesija. Magija.

31. minut: PSŽ vodi 1:0. Klijan Mbape je realizovao jedanaesterac. Prethodno je Lengle nagazio Ikardija, a sudija, Martin Tejlor nakon konsultacija sa VAR-om pokazao na bijelu tačku.

25. minut: Dest je u Parizu pogodio prečku. Barselona pritiska, traži prvi gol...

U Mađarskoj je Salah izašao sam ispred Gulašija, ali je šutirao pravo u golmana Lajpciga.

20. minut: Barselona ima inicijativu, ali nema promjene rezultata. Dembele je u 18. minutu imao šansu, ali je Navas odbranio.

U Mađarskoj je šansu za Liverpul imao Žota, ali je njegov udarac zaustavio Gulaši.

Deset minuta je proteklo - nema golova na večerašnjim mečevima.