Pogba lansirao Junajted na "San Siru", Slavija osvojila Glazgov uz horor povredu golmana

U četvrtfinale su prošli i Ajaks i Viljareal

10810 pregleda 1 komentar(a)

Minijatura Pola Pogbe početkom drugog poluvremena je bila dovoljna Mančester junajtedu da u dvomeču sa Milanom pronađe put do četvrtfinala Lige Evrope.

Nakon 1:1 u Mančesteru "crveni đavoli" su slavili 1:0 u Gradu mode, a Francuz je pogodio u 49. minutu, nakon što je na odmoru zamijenio Markusa Rašforda.

"Rosoneri" su imali bolje prilike u prvom dijelu, kasnije se pitao Junajted, a najbolju šansu da izbori produžetke imao je Zlatan Ibrahimović...

Slavija iz Praga je u prethodnoj rundi eliminisala Lester, a sada je bila bolja i od Rendžersa.

Česi su pobijedili u Glazgovu 2:0, i to nakon što su imali dva igrača više.

Prolazi su im donijeli Peter Olajinka i Nikolae Stančiu, a meč će se pamtiti i po horor-povredi golmana gostiju Ondreja Kolaža kojeg je nogom u glavu udario Kemar Ruf...

Ajaks je savladao Jang Bojs i u gostima (2:0, nakon 3:0 u Amsterdamu), a u revanšu su pogađali David Nereš i Dušan Tadić.

I Viljareal je rutinski odradio revanš - i drugi put u sedam dana je rezultatom 2:0 pobijedio Dinamo iz Kijeva.

Sada mu je trijumf donijeo dvostruki strijelac Đerard Moreno.

Žrijeb za četvrtfinale je u petak od 13 sati, a u njemu će se naći: Mančester junajted, Arsenal, Roma, Ajaks, Viljareal, Slavija Prag, Dinamo Zagreb i Granada.