Barsa igra kao u transu, Sosijedadu dala šest golova

Barselona je slavila u San Sebastijanu sa čak 6:1, Mesi postigao 23. gol u La Ligi

13351 pregleda 5 komentar(a)
Mesi nastavlja da rešeta, Foto: REUTERS

Barselona je slavila petu uzastopnu pobjedu u La Ligi i to u kakvom stilu! U San Sebastijanu protiv ove sezone sjajnog Real Sosijedada slavila je sa 6:1.

Koliko je ekipa Ronalda Kumana podigla nivo igre i u kakvoj je formi, najbolje oslikava podatak da je sredinom januara Barsa u polufianlu Superkupa Španije tek nakon penala slomila otpor Sosijedada.

I večeras je Sosijdad prvi zaprijetio ali je Šveđanina Isaka sjajno zaustavio golman Ter Štegen.

U 37. minutu Antoan Grizman je pogodio za vođstvo Barse, da bi Seržinjo Dest na asisetnciju Lea Mesija pogodio u 43. minutu, a onda je bio precizan i u 53.

Potom je tri minuta kasnije Mesi postigao prvi od dva pogotka.

Da bi se i Usman Dembele upisao u 71.

Berenčea Mugurusa je dao gol za domaćine u 77, da bi Mesi u 89. postigao svoj 23. gol ove sezone u La Ligi i vodi na listi strijelaca.

Luis Suares je na 19, Benzema je postigao 17 golova.

Barsa je na samo četiri boda iza lidera Atletika.