Majstorija Mitrovića za pobjedu Srbije na Piksijevom debiju, Slovenija šokirala Hrvatsku

Srbija gubila, Mitrović okrenuo meč

10662 pregleda 30 reakcija 15 komentar(a)

Na debiju Dragana Stojkovića, Srbija je počela loše, a završila sjajno - pobjedom 3:2 nad Republikom Irskom.

Irci su poveli golom Brauna u 18. minutu, srpski tim djelovao izgubljeno, da bi izjednačio iz prve sjajne akcije - pogotkom Dušana Vlahovića.

U 63. minutu je ušao Aleksandar Mitrović i sa dva gola donio preokret.

Prvi je bio spektakularan - lob sa više od 30 metara u stilu najvećih majstora.

Drugim golom stigao je do brojke od čak 65 pogodaka u dresu srpskog tima.

Smanjio je Kolins u 86. minutu.

U istoj grupi Portugal je autogolom Medvedeva savladao Azerbejdžan kao domaćin u Torinu.

Komšijski derbi iznenađujuće je pripao Sloveniji, koja je golom Sandija Lovrića u 16 minutu pobijedila Hrvatsku.

U derbiju prvog dana, Francuska i Ukrajina igrale su 1:1.

"Trikolori" su poveli lijepim golom Grizmana u prvom poluvremenu, Ukrajinci izjednačili autogolom Kimpembea.

Bosna i Hercegovina je vodila na gostovanju Finskoj, ali je jedva stigla do boda - meč je završen 2:2.

BiH je povela golom Miralem Pjanića, da bi Temu Puki režirao preokret. Ipak, konačan rezultat postavio je Miroslav Stevanović.

Belgija je gubila od Velsa, ali je nakon preokreta slavila 3:1. Goste je u vođstvo doveo Harvi Vilson, a preokret su potpisali Kevin de Brujne, Torgan Azar i Romelu Lukaku.

U istoj grupi Češka je u gostima savladala Estoniju 6:2, a briljirao je Tomas Souček, koji je stigao do het-trika. Osim njega u listu strijelaca upisali su se i Patrik Šik, Jakub Jankto i Antonjin Barak. Strijelci za Estoniju bili su Rauno Sapinen i Henri Anijer.