Srbija preživjela gostovanje Azerbejdžanu, Mitrović nastavio seriju

Azerbejdžan - Srbija 1:2, Kipar - Slovenija 1:0

13400 pregleda 512 reakcija 21 komentar(a)

Fudbalska reprezentacija Srbije preživjela je gostovanje Azerbejdžanu i upisala novu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Srbija je slavila 2:1, a ponovo je glavni akter bio Aleksandar Mitrović, koji je postigao oba gola.

Prvi gol viđen je u 16. minutu - Dušan Tadić je asistirao, Mitrović se prilikom prijema lopte oslobodio čuvara i zatresao mrežu.

Azerbejdžan je u prvom poluvremenu najbolju šansu imao preko Alija Gorbanija, ali je Predrag Rajković zaustavio šut reprezentativca domaće selekcije.

Domaći su izjednačili u 59. minutu kada je Emin Mahmudov realizovao jedanaesterac. Prethodno je, upravo Mahmudova, u kaznenom prostoru oborio Filip Kostić.

Odlučujući pogodak Srbija je postigla u 81. minutu. Mitrović je udarcem van šesnaesterca ekipi Dragan Stojkovića donio tri bitna boda. Napadač Fulama već je postigao pet golova u kvalifikacijama. Asistent kod drugog gola bio je Sergej Milinković Savić.

"Orlovi" nakon tri odigrana meča imaju sedam bodova, dok je Azerbejdžan nakon dvije utakmice bez bodova.

A u ranijem terminu odigran je i meč između Kipra i Slovenije. Slavili su Kiprani minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Janis Pitas u 42. minutu.