Brodolom Čelsija, Tuhelov prvi poraz u Engleskoj

2810 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera VBA, Foto: Reuters

Vratila se Premijer liga i odmah senzacija - Vest Bromvič Albion je nanio Čelsiju prvi poraz pod Tomasom Tuhelom i to na Stamford bridžu, uz čak pet golova.

VBA se bori za opstanak, jednom nogom je u nižem rangu, ali je u Londonu slavio sa 5:2, protiv tima u formi.

Čelsijev Tuhel je do danas bio neporažen 10 kola, a u toj seriji primio svega dva pogotka, došao do zone Lige šampiona.

Ništa nije slutilo na ovakav rasplet, kada je Kristijan Pulišić doveo domaćina u vođstvo u 27. minutu.

Dva minuta kasnije sve se okrenulo, jer je Tijago Silva dobio drugi žuti karton.

Tada se vidjela snaga i premijerligaška specifičnost.

Gosti su se razigrali i rastrčali, sjajnim napadačkim akcijama čak pet puta pogodili gol Čelsija.

U drugom, pa u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena preokrenuo je Mateus Pereira, u nastavku su Kalum Robinson i Mbaje Dijanj donijeli velikih 4:1.

Smanjio je Mejson Maunt 20-ak minuta prije kraja, a Robinson drugim golom u 91. kompletirao nevjerovatan rezultat...