Nestvaran preokret na Sardiniji - od 2:3 do 4:3 u nadoknadi

7354 pregleda 1 komentar(a)

Subotnji program Serije A završen je spektaklom - Kaljari je u meču začelja velikim preokretom savladao Parmu 4:3, golovima u 92. i 94. minutu.

Gosti su vodili 2:0 i 3:1 na Sardiniji, domaćin smanjio 25 minuta prije kraja na 3:2.

Kada je izgledalo da tri važna boda u borbi za opstanak idu Parmi, Gaston Pereiro je u drugom minutu nadoknade izjednačio, a do kraja nadoknade Alberto Ćeri pogodio za pobjedu.

Oba tima ostala su u zoni ispadanja, Kaljari ima dva, a Parma sedam bodva manje od Torina, koji ima i dvije utakmice manje.

Ranije u subotu je Sasuolo preokretom na svom terenu svladao Fiorentinu sa 3:1 i učvrstio se na osmoj poziciji.

Goste je lijepim pogotkom u vođstvo doveo Bonaventura (31), ali je Berardi u nastavku preokrenuo sa dva pogotka iz penala, da bi pobjedu domaćih potvrdio Lopes (75).

Loša forma Verone nastavila se porazom 3:1 na gostovanju Sampdoriji.

Susret je krenuo dobro za Veronu koja je povela lijepim pogotkom Lazovića (13) iz slobodnog udarca. Preokrenuli su Jankto (46), Gabijadini (73, penal), da bi Norvežanin Tornsbi (82) potvrdio pobjedu domaćih.

Udineze je kao gost savladao posljednji Krotone sa 2:1. Oba gola za goste postigao je Rodrigo de Paul (41, 74), dok je nakratko izjednačio Simi (68, penal).