Festival evrogolova u Napulju: Napoli se poigravao sa Lacijom, Mertens piše istoriju

"Azuri" nastavili borbu za plasman u Ligu šampiona

4744 pregleda 0 komentar(a)

Napoli ne odustaje od mjesta koje vodi u Ligu šampiona.

Deklasirao je Lacio kod kuće - 5:2 i napravio veliku gužvu u vrhu tabele.

„Azuri” sada na petom mjestu imaju 63 boda, dva manje od Atalante i Juventusa, tri od Milana, pa će borba do kraja biti žestoka.

Lorenco Insinje je iz penala najavio trijumf „azura”, a onda su počeli evrogolovi.

Mateo Politano, opet Insinje, pa Dris Mertens su na sve načine matirali Pepea Rejnu i donijeli ogromnih 4:0 domaćinu...

Mertens je postigao 102. pogodak u ligi i izjednačio se na prvom mjestu liste strijelaca Napolija sa Antonijom Gojakom.

Ali, na 4:0 nije bio kraj.

Ćiro Imobile je šesti meč zaredom bio strijelac protiv Napolija, onda je pogodio iz slobodnog udarca Sergej Milinković-Savić uza 4:2, pa je utakmica 20 minuta prije kraja opet bila otvorena.

Neizvjesnost je trajala do 80. kada se upisao Viktor Osimen.

Lacio, za koji je 90 minuta odigrao Adam Marušić, uz meč manje je udaljen sedam bodova od četvrtog mjesta.