Čelsi otvorio put do finala, Real mora bolje u Londonu

Pulišić daje gol za Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.04.2021. 23:08h
Završeno
22:47h

Real i Čelsi igrali su 1:1 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Sjajno i uzbudljivo prvo poluvrijeme, odlična igra gostiju i golgeterska majstorija Benzeme, oprezan i spor nastavak - kratak je opis meča u Madridu,.

Čelsi je u uvodu imao zicer Vernera, prije nego što je Kristijan Pulišić pogodio za 1:0.

stat

Tuhelov tim imao je kontrolu, igrao odlično na svim djelovima terena, bio dominantan i stvarao opasne situacije, Kante je pokrivao sve, ali je Real, zahvaljujući majstoriji Karima Benzeme stigao do 1:1.

U nastavku znatno sporiji ritam. Čelsi zadovoljan rezultatom, Real je igrao opreznije i povučenije, kao da je strahovao od poraza.

U svakom slučaju, engleski tim ima otvoren put do finala, Zidanova ekipa mora i bolje i odvažnije na Stamford bridžu, u revanšu 5. maja.

stat
Izmjena: 23:08h
22:45h

Prva opasnija situacija u nastavku, i to nakon prekida pred golom Čelsija - Varan je pokušao glavom, lopta zakačila Čilvela i prošla pored gola.

22:29h

Nema uzbuđenja u nastavku. Real je vidio koliko je Čelsi opasan, gosti imaju dobar rezultat...

22:21h

Ušao je Eden Azar umjesto nevidljivog Vinisijusa, tri izmjene pravi Čelsi - Haverc, Ziješ i Džejms, umjesto Pulišića, Vernera i Aspilikuete.

Veliki izbor igrača ima Tuhel.

22:08h

Drugo poluvrijeme je počelo u sporijem ritmu. Real je imao dosta problema u prvih 45 minuta, odbrana sa tri igrača u liniji se nije snašla, a bočni igrači bili neupotrebljivi.

Real je sada povučeniji, nema mnogo prostora između linija tima...

21:45h

Poluvrijeme 1:1. Čelsi bolji, opasniji, skladan u svim linijama tima, ali bez rješenja za klasu Benzeme.

Gosti su poveli preko Pulišića, prethodno je Verner promašio zicer, a nekoliko opasnih napada pred golom Reala nije završeno šansama...

stat
21:39h

Jaka kiša u Madridu, pravi pljusak...

21:38h

Benzema je upisao 71. gol u Ligi šampiona i izjednačio se sa Raulom na četvrtom mjestu vječne liste - ispred njega samo su Ronaldo, Mesi i Levandovski.

21:28h

29. minut - veliki Karim Benzema za 1:1. Čelsi je bio mnogo bolji, a Real bez igre izjednačio.

Ubacio je Marselo, Varan vratio loptu pred gol, a Benzema se sjajno snašao, spustio je glavom na desnu nogu i pospremio je u mrežu.

21:22h

23. minut - prvi napad Reala i odmah opasnost. Benzema je sa 20-ak metara šutirao, lopta okrznula stativu.

21:21h

Izuzetnih 20 minuta Čelsija u Madridu. Potpuna kontrola igre, mirnoća u dodavanju, odlično se kreću u svim linijama.

Postigli su gol, imali zicer, a Real za sada nemoćan i konfuzan.

21:13h

14. minut - Čelsi vodi. Kristijan Pulišić je pokazao talenat i klasu - Amerikanac se ubacio iz drugog plana, prevario Kurtou, zadržao mirnoću da pogodi za 1:0.

21:09h

10. minut - kakav zicer za Čelsi. Sjajna akcija Maunta i Pulišića, a Timo Verner - mister promašaj - nije dao gol sa pet metara. Odbranio je Kurtoa.