Borusija za 45 minuta torpedovala drugoligaša, sa Lajpcigom za trofej

4474 pregleda 0 komentar(a)

Borusija Dortmund porazila je drugoligaša Kil 5:0 u polufinalu Kupa Njemačke i i stigla do finala gdje je čeka Lajpcig.

"Milioneri" su svih pet golova postigli u prvom poluvremenu, dok je najbolji strijelac Erling Haland bio odsutan zbog povrede mišića.

U 16. minutu Đovani Rejna je otvorio goleadu, nastavio je sedam minuta kasnije.

Kapiten Marko Roj se upisao u strijelce u 26, Torgan Azar u 32, a Džud Belingem u 42. minutu.

Utakmicu je obilježila i teška povreda mladog igrača Borusije Morija - on je u trku izgubio ravnotežu i "izvrnuo" koljeno.

Dortmund, koji je posljednji put osvojio Kup 2017. godine, suočiće se s Lajpcigom, koji je u produžetku eliminisao Verder u petak veče, na berlinskom Olimpijskom stadionu 13. maja.