Čelsi će se treći put boriti za trofej Lige šampiona: "Plavci" bolji od Reala, sa Sitijem za slavu i istoriju

Čelsi će u finalu igrati sa Mančester sitijem

29473 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 05.05.2021. 23:12h
Završeno
22:50h

Čelsi je, potpuno zasluženo, u finalu Lige šampiona - tim iz Londona večeras je u revanšu polufinala savladao Real Madrid 2:0 i treći put u istoriji boriće se za evropsku titulu.

Golove za tim Tomasa Tuhela postigli su Timo Verner u 28. i Mejson Maunt u 85. minutu utakmice.

Čelsi - Real Madrid

Rival Čelsiju u borbi za pehar 29. maja biće Mančester siti.

Početak utakmice protekao je u opreznoj igri oba tima. Real je imao početnu inicijativu i pas igrom pokušavao da dođe go gola rivala. Ali bezuspješno.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti u 26. minutu - Karim Benzema je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Eduard Mendi sjajno intervenisao.

Dva minuta kasnije - gol. Ngolo Kante je na sredini terena uzeo loptu, kombinovao sa Timom Vernerom, potom proigrao Kaija Haverca, koji je šutirao i pogodio prečku. Lopta se odbila do Vernera, a Njemac je sproveo u mrežu.

Do kraja prvog dijela još jednu šansu je imao Benzema, ali je njegov udarac glavom još jednom sjajno zaustavio Mendi.

Eduard Mendi grafika

U drugom dijelu na terenu je bio samo jedan tim - Čelsi. Tim Tomasa Tuhela ređao je šanse, ali ih nije koristio. Činilo se da bi Real mogao da kazni sve promašaje, ali do toga nije došlo - u 85. minutu Kristijan Pulišić je proigrao Maunta, koji je zatresao mrežu Kurtoe i postavio konačan rezultat.

Čelsi se plasirao u svoje treće finala, a prvo nakon 2012. godine kada su "plavci" na "Alijanc areni" osvoliji titulu.

Realu za utjehu ostaje borba za titulu u španskoj La Ligi.

Izmjena: 23:12h
22:43h

85. minut - Čelsi vodi 2:0  strijelac Mejson Maunt! Tim iz Londona je na pragu finala Lige šampiona!

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 23:06h
22:33h

75. minut - Čelsi nije iskoristio brojne šanse da riješi meč. Ipak, "plavci" i dalje imaju prednost i blizu su plasmana u finale.

22:14h

Prošlo je deset minuta igre u drugom dijelu. Čelsi je bolji rival, "plavci" stvaraju šanse i kontrolišu meč.

22:05h

47. minut - Kai Haverc je još jednom pogodio prečku.

22:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:46h

Završeno je prvo poluvrijeme u Londonu, Čelsi protiv Reala vodi 1:0 pogotkom Tima Vernera u 28. minutu meča.

Početak meča prošao je u opreznoj igri oba tima. Real je imao više loptu u posjedu, pokušavao pas igrom da dođe do gola, ali bezuspješno.

Prvu priliku na meču imali su gosti u 28. minutu kada je Benzema sa ivice kaznenog prostora šutirao, ali je Mendi odbranio udarac.

Potom je sedam minuta kasnije Čelsi poveo, da bi nakon toga Real preko Benzeme imao još jednu priliku, ali je Mendi sjajno intervenisao.

21:35h

35. minut - Još jedna šansa za Benzemu. Modrić je centirao, Francuz glavom šutirao, a Mendi još jednom odbranio.

21:28h

28. minut - Čelsi vodi 1:0, gol je postigao Timo Verner. Kante je povukao loptu, dodao do Haverca koji je pogodio prečku, potom se lopta odbila do Vernera koji je zatresao praznu mrežu.

Izmjena: 23:09h
21:26h

26. minut - prva ozbiljnija šansa na utakmici. Šutirao je Karim Benzema sa ivice šesnaesterca, ali je Mendi odbranio udarac.

21:19h

18. minut - Timo Verner je postigao gol, koji je poništen, jer je Nejmac bio u ofsajdu.

21:14h

Prvi žuti karton na meču - zapisan je Žoržinjo.

21:10h

Deset minuta je prošlo. Miran početak, Real ima više loptu u nogama, igrači Čelsija prilično oštri.

21:01h

Počeo je meč u Londonu.

20:43h

Zinedin Zidan ima priliku da kao trener odvede ekipu u četvrto finale Lige šampiona. Rekorderi - sa četiri finala Lige šampiona - su Karlo Anćeloti, Aleks Ferguson i Marćelo Lipi.

20:20h

Real nije pobijedio na posljednja četiri gostovanja u Engleskoj (po dva remija i poraza). Madriđani su u Engleskoj posljednji put slavili 2014. godine kada su, u oktobru u grupnoj fazi, pobijedili Liverpul 3:0.

20:16h

Dobrodošlica za igrače kod stadiona.

Čelsi
20:07h

Pobjednik večerašnjeg meča u finalu će igrati sa Mančester sitijem. "Građani" su sinoć eliminisali PSŽ i prvi put se plasiali u finale Lige šampiona. Meč za trofej na programu je 29. maja na stadionu "Ataturk" u Istanbulu.

20:01h

Pogledajte najzanimljivije detalje sa prethodnog meča.

19:59h

Real Madrid večeras igra prvu zvaničnu utakmicu na "Stamford bridžu" u istoriji.