Juve savladao Inter i ostao u igri za Ligu šampiona, rimski derbi pripao "vučici"

"Stara dama" golom Kvadrada iz spornog penala savladala velikog rivala

8687 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 15.05.2021. 22:38h

Juventus i dalje vjeruje u plasman u Ligu šampiona nakon što je u Derbiju Italije savladao šampiona Inter i nanio mu prvi poraz nakon više od četiri mjeseca.

"Stara dama" je slavila 3:2, i to spornim penalom u 88. minutu kada je sudija Kalvareze nakon kontakta Perišića i Kvadrada pokazao na bijelu tačku.

Kolumbijac je bio siguran, pa Juve na četvrtom mjestu ima 75 bodova, koliko i Milan od kojeg ima utakmicu više.

Na minus dva u odnosu na Juventus je Napoli, koji takođe ima meč manje, dok je Atalanta današnjom pobjedom nad Đenovom osigurala plasman u Ligu šampiona.

Inter je u Torino došao motivisan da pokvari računicu velikom rivalu, ali je domaćin poveo preko Ronalda.

Portugalac je promašio penal, odbranio je Handanović, ali je onda odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Inter se vratio, takođe nakon penala (nenamjeran kontakt De Lihta i Martinesa), siguran je bio Lukaku.

Juventus je pogotkom Kvadrada vratio prednosti u samom finišu prvog poluvremena, a onda je početkom nastavka možda i pregrubo drugi žuti karton dobio vezista "dame" Bentankur.

Finiš je donio mnogo uzbuđenja - Kalvareze je prvo poništio pa priznao gol "nerazurima" (autogol Kjelinija), da bi samo pet minuta kasnije Kvadrado odlučio pobjednika.

I ostavio Juve u igri...

Roma je u gradskom derbiju bila bolja od Lacija (2:0), pa su "nebesko-plavi" i matematički ispali iz igre za Top 4.

Paulo Fonseka je posljednji put vodio "vučicu" na "Olimpiku", a pobjedu su mu donijeli Henrih Mhitarjan i Pedro.

Adam Marušić je u timu Lacija bio na terenu 73 minuta.