Sutjeska ovjerila drugo mjesto, Osmajić raspucan u finišu prvenstva

Nikšićani su na strani osvojili 33 boda na 18 mečeva, kod kuće svega 24 na 17

2615 pregleda 0 komentar(a)
Osmajić, Foto: FK Sutjeska

Da su na svom terenu igrali kao u gostima, fudbaleri Sutjeske mogli su da budu mnogo jači rival Budućnosti.

Ovako, morali su da se zadovolje ovjerenim drugim mjestom nakon ubjedljive pobjede nad Podgoricom u Lješkopolju 4:0, sa ogromnim zaostatkom u odnosu na šampiona.

Nikšićani su na strani osvojili 33 boda na 18 mečeva, kod kuće svega 24 na 17.

U duelu dva predstavnika Crne Gore u kvalifikacijama za Ligu konferencija, gosti su bili dominantni, razigrani i raspucani, domaćin uspavan od slavlja vjerovatno zbog prvog izborenog plasmana na evropsku scenu.

Milutin Osmajić je nastavio dobru golgetersku seriju u finišu, nakon dva pogotka Rudaru u prošlom kolu ponovo postigao dva pogotka, oba moćnim udarcima glavom u prvom poluvremenu, nakon centaršuteva Bulatovića s lijeve i Marušića s desne strane.

Mladi napadač ima 12 golova ove sezone, pa sa Božom Markovićem, koji vodi na listi strijelaca sa 16, čini najbolji tandem u CFL.

U nastavku je Sutjeska pogodila još dva puta, rivala je dotukla iz kontranapada.

Aleksa Marušić je prvo bio precizan sa penala (oboren Grivić), a zatim i asistent Nikoli Janjiću za konačnih 4:0.