Liverpul u zoni Lige šampiona, Vest Hem Lige Evrope

"Redsi" dobili Barnli u gostima (3:0) i nakon duže vremena - a kolo prije kraja - ugrabili 4. mjesto zbog bolje gol-razlike od Lestera

6741 pregleda 4 komentar(a)
Filips i Firmino, strijelci za Liverpul na "Tarf muru", Foto: Reuters

Konačno, nakon nekoliko mjeseci - Liverpul je četvrti na tabeli, u zoni Lige šampiona.

Sezona u kojoj su "redsi" branili titulu osvojenu nakon tri decenije prijetila je totalnim fijaskom, na kraju je na putu da se ipak završi "utješnom nagradom".

Momci Jirgena Klopa slavili su rutinski na gostovanju Barnliju - 3:0 i kolo prije kraja pretekli Lester na 4. mjestu zbog bolje gol-razlike.

Moraju to da sačuvaju u posljednjem kolu - dočekuju Kristal Palas, uz gol-razliku +24, do Lesterk, koji igra kući sa Totenhemom, ima +20.

Dakle, bilo kakav trijumf najvjerovatnije bi značio potvrdu 4. mjesta Liverpula.

Golove na "Tarf muru" postigli su Firmino u 43, Filips u 52. i Okslejd-Čembrlejn u 88. minutu.

Vest Hem je pobijedio VBA u gostima - 3:1, iskoristio poraz Totenhema od Aston Vile i ostao sam na poziciji broj šest, koja donosi direktan plasman u Ligu Evrope.