Lester u suzama: Liverpul i Čelsi idu u Ligu šampiona, Aguerov oproštaj sa stilom

Kun postigao dva gola u posljednjem meču u dresu Mančester sitija

20030 pregleda 9 komentar(a)

Lester je najveći gubitnik posljednjeg kola Premijer lige - u Ligu šampiona naredne sezone idu Liverpul i Čelsi.

Situacija se mijenjala iz minuta u minut na terenima širom Engleske, Lester je dugo bio u zoni Top 4, ali ga je sputao Totenhem - Sparsi u pobijedili u meču punom preokreta (4:2), pa je tako je Čelsi uprkos porazu od Aston Vile u Birmingemu (2:1) izborio put u evropsku elitu.

Hari Kejn je postigao gol koji ga je proglasio najboljim strijelcem lige, Kasper Šmajhel je upisao autogol, a konačan udarac "lisicama" je zadao dvostruki strijelac Garet Bejl.

Nikakvih problema nije imao Liverpul, koji je i prije utakmice sa Kristal Palasom znao da ga tri boda vode u Ligu šampiona.

Nije pogriješio na "Enfildu", golovima Sadija Manea je slavio 2:0 i spasao sezonu prepunu malera i povreda...

Mančester siti je titulu proslavio ubjedljivim trijumfom nad Evertonom na "Etihadu" (5:0), a pravi oproštaj od navijača i kluba je imao Serhio Aguero - bio je na terenu posljednjih dvadesetak minuta i sve je začinio s dva pogotka.

Pored njega, stijelci su bili Kevin de Brujne, Gabrijel Žezus i Fil Foden.

Lester i Vest Hem idu u Ligu Evrope, Totenhem će u Ligu konferencija.