Brazil nezadrživo ka Kataru, Argentina prokockala 2:0 u Kolumbiji

Na tabeli vodi Brazil s maksimalnih 18 bodova, Argentina na drugom mjestu ima 12

3275 pregleda 0 komentar(a)
Mesi na meču sa Kolumbijom, Foto: AP

U susretu šestog kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022. godine, Brazil je na gostovanju pobijedio Paragvaj sa 2:0 upisavši i šesti trijmumf.

Petostruki svjetski prvaci su poveli već u 4. minutu preko Neymara, a pobjedu je u nadoknadi potvrdio napadač Liona Lucas Paketa.

U derbiju večeri Kolumbija i Argentina su u Barrankilji odigrali 2:2, iako je Argentina već nakon osam minuta vodila sa 2:0.

"Gaučosi" su poveli u 3. minutu golom defanzivca Atalante Kristijana Romera, a na 2:0 je povisio vezista PSŽ-a Leandro Paredes u osmom.

Smanjio je Romerov klupski suigrač Luis Muriel iz jedanaesterca u 51. minutu, a važan bod domaćinu donio je Migel Borha u četvrtoj minuti nadoknade. Za Argentinu je cijeli susret odigrao Leo Mesi.

Venecuela i Urugvaj su odigrali bez golova, a Peru je na gostovanju pobijedio Ekvador sa 2:1 upisavši prvu pobjedu.

Čile i Bolivija su odigrali 1:1.

Na tabeli vodi Brazil s maksimalnih 18 bodova, Argentina na drugom mjestu ima 12, treći je Ekvador s devet bodova, a zatim slijede Urugvaj i Kolumbija sa po osam bodova.

Direktan plasman na SP 2022. izboriće prve četiri reprezentacije, dok petoplasirana ekipa ide u dodatne kvalifikacije.