Poznata su dva para četvrtfinala - sastaju se Danska - Češka i Belgija - Italija.

Portugalci neće odbarniti titulu osvojenu u Francuskoj prije pet godina.

Gol odluke postigao je Torgan Azar u finišu poluvremena.

Izmjena: 23:05h
22:43h

Ruben Diaš je glavom šutirao sa peterca, pravo u Kurtou u 82, minut kasnije Gereiro nije iskoristio šansu.

Igra je jako napregnuta, pošto je njemački sudija Feliks Brih sa nekoliko nepravovremenih odluka raspirio strasti.

22:18h

Diogo Žota je imao šansu u 58. minutu, ali je njegov šut sa visine penala prošao iznad prečke.

Portugal koristi izlazak De Brujnea da zagospodari sredinom terena.

22:07h

Peh za Belgiju - najbolji igrač Kevin de Brujne je zbog povrede ustupio mjesto napadaču Napolija, Drisu Mertensu na samom startu nastavka.

Pogledajte start za povredu De Brujnea, ovdje:

21:42h

Tandem Borusije Dortmund u ekipi "crvenih đavola" otvorio je utakmicu u Sevilji - Toma Munije je asistirao a Torgan Azar sjajnim udarcem van kaznenog prostora pogodio u 42. minutu.

Pogledajte ovdje:

Izmjena: 22:07h
21:25h

Kristijano Ronaldo je sjajno izveo slobodan udarac u 25. minutu ali je Tibo Kuroa odlično odbranio. Ostaje 0:0.

21:18h

Belgija kontroliše ritam u opreznoj igri sa Portugalom, koji je preko Žote imao sjajan napad u 6. minutu.

20:30h

Poznati su sastavi za utakmicu na La Kartuhi. Ko će na megdan Italijanima?

20:29h

Belgijanci su odabrali za meč u Sevilji.

19:54h

Češka je u četvrtfinalu nakon pobjede nad Holandijom 2:0.

Naredni rival je Danska 3. jula u Bakuu.

Opširnije ovdje.

Izmjena: 20:06h
19:39h

Ovoga puta je Holeš assitirao a Patrik Šik duplirao prednost u 80. minutu utakmice sa Holandijom. Četvrti pogodak napadača Bajera iz Leverkuzena na EP.

Izmjena: 20:29h
19:38h
19:27h

Vezista Slavije iz Praga, Tomaš Holeš je glavom pogodio tik pored lijeve stative u 68. minutu. Glavom mu je prebacio loptu Tomaš Kalas, defanzivac Bristol sitija.

19:23h

Česi pritiskaju sa igračem više, Kaderabek ulazi u šansu ali Damfris blokira šut u 64. minutu.

19:13h

Iz kontre nakon odbrane Vaclika Patrik Šik je krenuo ka lopti, De Liht se okliznuo a onda rukom sklonio loptu kao posljednji igrač. VAR je prvobitni žuti karton pretvorio u crveni u 55. minutu.

19:09h

Čekale su "lale" 52 minuta na pravu šansu i nisu je iskoristili - golman Vaclik je iz nogu ugrabio loptu Malenu!

18:47h

Holandija je napadala više, naročito prvih 15 minuta, da bi se potom Česi uspjeli organizovati i dva puta su ozbiljno zaprijetili. "Lale" bez prave prilike do poluvremena.

18:38h

Najveća šansa za Češku - Masopust je pronašao Baraka koji je na sedam metara od gola imao zicer ali je De Liht uklizavanjem uspio da loptu nakon šuta skrene u korner u 38. minutu..