Galatasaraj primio peticu u Ajndhovenu, čvrsta Mura, Malme bolji od Helsinkija

4591 pregleda 0 komentar(a)
Mario Gece (desno) u zagrljaju igrača PSV-a, Foto: Reuters

Derbi drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona bio je jednosmjerna ulica - PSV je na "Filips stadionu" u Ajndhovenu tukao Galatasaraj čak sa 5:1, pa će turski velikan gotovo sigurno morati da potraži utjehu u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Izraelac Eran Zahavi postigao je het-trik, a dva pogotka za PSV dodao je nekada slavni njemački fudbaler, Mario Gece.

Legija, bez Marka Vešovića, koji je napustio klub, mučila se sa Florom iz Estonije, a do pobjede 2:1 stigla je tek u prvom minutu nadoknade, golom Rafaela Lopesa.

Šampion Slovenije, Mura, pokazala je čvrstinu remijem bez golova sa Ludogorecom kod kuće, a šansu će tražiti i u revanšu u Bugarskoj.

Olimpijakos je teškom mukom bio bolji od Nefčija (1:0) u Pireju, golom Kamare u 29. minutu.

Strijelac jedinog gola je dva minuta prije odlaska na odmor dobio direktan crveni karton, pa je Olimpijakos prvih 15 minuta nastavka igrao sa igračem manje, sve dok nije "pocrvenio" i Čelik iz Neftčija.

Helsinki, koji je u prošlom kolu lagano eliminisao Budućnost, poražen je u Švedskoj od Malmea 2:1, no šansu će tražiti u revanšu u Finskoj za sedam dana.

Ranije danas Crvena zvezda je iznenađujuće poražena od kazahstanskog Kairata u Almatiju sa 2:1.